9.8 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościUbezpieczenia oszczędnościowe

Ubezpieczenia oszczędnościowe

Ubezpieczenia oszczędnościowe W grupie ubezpieczeń na szczególną uwagę zasługują tzw. polisy oszczędnościowe, które spełniają w odniesieniu do klientów dwie odrębne funkcje. Po pierwsze, jest to funkcja ubezpieczeniowa. Dzięki polisie oszczędnościowej klient zabezpiecza przyszłość swoją i swoich najbliższych, na wypadek zróżnicowanych ryzyk. Dodatkowo, polisa oszczędnościowa pozwala na wypracowanie zysków, które niejednokrotnie będą wyższe niż na standardowych lokatach. Od zysków z tytułu polis ubezpieczeniowych nie płaci się podatku Belki.
Polisy oszczędnościowe w Towarzystwach Ubezpieczeniowych zostały stworzone specjalnie z myślą o gromadzeniu środków finansowych. Niemniej jednak, jako że są to ubezpieczenia, muszą zapewniać choćby minimalną ochronę ubezpieczeniową. W tym przypadku chronione jest życie ubezpieczonego. Jeśli nastąpi jego zgon, pieniądze utrzymywane na polisie oszczędnościowej zostaną przekazane osobie lub osobom, wskazanym uprzednio przez ubezpieczanego. Są to osoby uposażone. Mogą nimi być współmałżonkowie, dzieci, rodzice, a także dalsza rodzina. Polisa oszczędnościowa jednocześnie może zostać potraktowana jako środek inwestycyjny, pozwalający na efektywne oszczędzanie.
Ubezpieczenia oszczędnościowe niosą za sobą wiele korzyści dla samych ubezpieczonych. Pierwszą z nich jest możliwość zaciągnięcia kredytu bankowego pod zastaw polisy, czyli pod jej aktualną wartość. Bank umożliwi nam wówczas zaciągnięcie kredytu na znacznie lepszych dla nas warunkach kredytowania, niż w przypadku, gdy nie moglibyśmy przedstawić żadnego zabezpieczenia kredytowego. Dodatkowo, ubezpieczenia oszczędnościowe dają nam możliwość zgromadzenia odpowiednio wysokich środków na naukę dla naszych dzieci lub na start w dorosłość. Pieniądze przydadzą się też nam na starość. Osoby samotne lub takie, które nie muszą zabezpieczać finansowo swoich bliskich, polisy oszczędnościowe zakładają z myślą o swojej przyszłości. Jako że emerytury w Polsce nie należą do najwyższych, dodatkowe środki z polisy ubezpieczenia oszczędnościowego mogą okazać się zbawienne. Pamiętajmy, że złożone na polisie oszczędnościowej środki finansowe są pomnażane przez wyspecjalizowanych ekspertów finansowych, dlatego też są oni w stanie efektywnie nimi zarządzać. Znają oni rynek finansowy i wiedzą, jakimi narzędziami należy się posłużyć, aby osiągnąć wymierne zyski.
Ubezpieczenia oszczędnościowe mogą być rozpatrywane w kategorii długoterminowej inwestycji, która pozwala na realizację konkretnych marzeń i celów.
Ubezpieczalnie oferujące swoim klientom ubezpieczenia oszczędnościowe z reguły przedstawiają jasne zasady funkcjonowania takiego produktu ubezpieczeniowego. Oferują one dla swoich ubezpieczonych indywidualny dobór składki oszczędnościowej.