26.4 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościUbezpiecz się od ryzyka utraty zysku

Ubezpiecz się od ryzyka utraty zysku

ubezpieczenie_od_utraty_zyskuW roku 2012 do Polski dotarła kolejna fala kryzysu światowego. Dotychczas nasza rodzima gospodarka bardzo dobrze radziła sobie z niekorzystnymi warunkami panującymi na świecie, a zwłaszcza w całej Unii Europejskiej. W 2012 trend wzrostowy dynamiki PKB został mocno zahamowany. To spowodowało, że wiele firm zaczęło ogłaszać upadłość, albo reorganizować swoją działalność. Pojawiły się plany zwolnień grupowych.

Rok 2013 w opinii ekspertów nie będzie lepszy od poprzedniego. Recesja w gospodarce w Polsce może się pogłębić, a firmy będą musiały pogodzić się ze stratami ze swojej działalności. Tylko nieliczne branże nadal nie będą odczuwały kryzysu gospodarczego i będą notowały zyski.

Jeśli przedsiębiorca obawia się utraty zysku w 2013 może zabezpieczyć swoją działalność biznesową decydują się na wykupienie ubezpieczenia od utraty zysku, które proponowane jest małym i średnim przedsiębiorstwom przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Na czym to polega?

Otóż, ubezpieczenie od utraty zysku zasadniczo ma stanowić zabezpieczenie przed wpływem niekorzystnej koniunktury gospodarczej na przedsiębiorców. Zdarzenia losowe mogą doprowadzić firmy do wymiernych strat w mieniu, albo wywołać dużo poważniejsze skutki, z bankructwem włącznie. Aby zabezpieczyć się przed poniesieniem straty, można wykupić nowe ubezpieczenie TU Europa. Ryzyko prowadzenia działalności w dzisiejszych warunkach gospodarczych wzrasta, zwłaszcza, że eksperci wypowiadają się negatywnie na temat warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w 2013 roku w Polsce. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo zaistnienia nieoczekiwanych wydarzeń losowych, które podnoszą ryzyko prowadzenia działalności. Przed tym wszystkim ma ochronić ubezpieczenie od utraty zysku.

TU Europa gwarantuje swoim klientom biznesowym pełne bezpieczeństwo finansowe w przypadku następstw wydarzeń losowych, które mogłyby narazić firmę na stratę dochodu – w części lub w całości. Wykupując ubezpieczenie w TU Europa przedsiębiorca ma szansę zmniejszyć ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w czasach kryzysu, który mocno oddziałuje na wiele branż działalności w Polsce. Ubezpieczenie pozwala na zachowanie płynności finansowej przez przedsiębiorców i nie dopuści do poważnych zakłóceń lub zaistnienia przerw w funkcjonowaniu firmy ubezpieczonego.

Każde przerwy w produkcji, czasowe, przymusowe zawieszenie działalności, jest stratą dla przedsiębiorcy, którą trudno później odbudować. Najlepiej więc nie dopuszczać do takich sytuacji, w czym pomoże ubezpieczenie od utraty zysku TU Europa. Ubezpieczenie obejmuje wartość utraconego zysku brutto. Wartość ta wyliczana jest w oparciu o spadek obrotów lub wzrost kosztów działalności. Ubezpieczenie jest uruchamiane tylko wówczas, gdy straty wynikają z zaistnienia nagłego, przypadkowego zdarzenia, które powoduje straty w dochodzie klienta. Suma ubezpieczeniowa to szacowany zysk brutto w ustalonym maksymalnym okresie ubezpieczenia.