27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTwórca mBanku - Człowiekiem Polskiego Internetu

Twórca mBanku – Człowiekiem Polskiego Internetu

Sławomir Lachowski – pomysłodawca oraz twórca mBanku został Człowiekiem Roku Polskiego Internetu 2005. Obecny Prezes BRE Banku S.A., otrzymał nagrodę podczas pierwszego festiwalu promującego najlepsze strony www oraz reklamy internetowe. Jury konkursu Webstarfestival wyróżniło Sławomira Lachowskiego za zbudowanie pierwszego wirtualnego banku w Polsce, skoncentrowanego głównie na tworzeniu partnerskich relacji z Klientami i utrzymywanie pozycji lidera w sektorze bankowości elektronicznej.

“Talent to nie wszystko – do sukcesu dochodzi się pracą, wymagającą ogromnego wysiłku, cierpliwości i czasu. Dlatego to wyróżnienie jest dla mnie bardzo osobistą i ważną nagrodą. A wszystko sprowadza się do jednej zawodowej dewizy, która prowadzi mnie w życiu: “Work hard, have fun, make history.” – powiedział Sławomir Lachowski podczas gali finałowej.

Pierwsza edycja Webstarfestival jest wspólna inicjatywą Newsweek Polska, Stowarzyszenia Reklamy Intraktywnej oraz MMT Management (organizatora m.in.: Impactora). W Jury konkursu znaleźli się ludzie mediów, Internetu i reklamy. Wśród nich m.in.: Tomasz Wróblewski – Redaktor Naczelny Newsweek Polska, Grzegorz Kiszluk – Redaktor Naczelny Brief, Jacek Pasławski – Prezes Zarządu Interia.pl, Mirosław Kaliński oraz Instytut e-Gospodarki Centum im. Adama Smitha czy Benita Jakubowska – Gazeta.pl.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia br. w Warszawie.

“Jeszcze 5 lat temu nikt nie przypuszczał, że bankowość internetowa osiągnie taki sukces. Co prawda sam jestem niepoprawnym optymistą, ale przyznaję, że w 2000 roku chyba nie wierzyłem iż w dniu 5 urodzin mBanku z naszych usług korzystać będzie milion osób. To czyni nas jednym z największych elektronicznych banków na świecie. Powtarzam jednak niezmiennie że każdy ma swój Mt. Everest. I wierzę, że zarówno mBank jak i zespół ludzi zaangażowany w jego tworzenie, są na właściwej drodze do szczytu.” – dodaje Sławomir Lachowski twórca pierwszego wirtualnego banku w Polsce.

mBank powstał w nocy z soboty na niedzielę 26 listopada 2000 roku, jedynie 100 dni po rozpoczęciu prac nad projektem. Pomimo zmian zachodzących w polskim sektorze bankowym oraz coraz większej konkurencji, mBank pozostaje innowatorem oraz liderem bankowości elektronicznej. Dziś można bez wątpliwości stwierdzić, że gdyby nie determinacja Sławomira Lachowskiego, rynek bankowości internetowej w Polsce wyglądałby zupełnie inaczej.

“Myślę, że niezależnie od tego, czy los skierowałby mnie na inną drogę zawodową, zawsze starałbym się realizować ciekawe przedsięwzięcia i projekty, które dają spełnienie marzeń i satysfakcję; zarówno mi osobiście jak i ludziom, którzy ze mną pracują. Mam naturę konkurencyjną, wyznaczam sobie ambitne cele, dążę do wejścia na szczyt, niezależnie czy jest on fizyczny, czy zawodowy. To, co ważne w sporcie jest dla mnie równie cenne w biznesie.” – dodaje twórca mBanku.

źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank