20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościTrzy rodzaje najlepszych kont oszczędnościowych

Trzy rodzaje najlepszych kont oszczędnościowych

Trzy rodzaje najlepszych kont oszczędnościowychKonta oszczędnościowe w Polsce są oferowane przez zdecydowaną większość banków, choć poszczególne oferty nakierowane są tak właściwie na różne grupy odbiorców. Dzieje się to z uwagi na fakt, że rachunki oszczędnościowe mogą być w różny sposób użytkowane. Jedni klienci traktują je tak, jakby były to lokaty bankowe, a inni – jakby mieli do czynienia ze zwyczajnym kontem osobistym. Największe znaczenie w kwestii opłat za konto oszczędnościowe ma to, w jakim trybie klient z niego korzysta. Naturalne jest, że tańsze będzie konto obsługiwane przez Internet, nie zaś takie, przy którym pracę będzie musiał wykonywać pracownik banku w oddziale.

Jeśli klient chce samodzielnie obsługiwać konto w trybie online, może zadeklarować wpływ na rachunek oszczędnościowy wynagrodzenia w kwocie powyżej 2 tys. zł, chce płacić za pomocą karty debetowej za zakupy oraz wykonywać przelewy z konta, powinien założyć konto oszczędnościowe w Banku Millennium. Nie dość, że nic za nie zapłaci za nie i jest ono wysoko oprocentowane, to na dodatek bank płaci 3% od kwoty transakcji, za którą klient zapłacił kartą. Nagradzane transakcje muszą być jednak dokonywane w wybranych sklepach i na stacjach paliw. Minimalnie, aby uzyskać takie profity z „Dobrego Konta” w Millennium Banku należy wpłacać na nie co najmniej 1 tys. zł miesięcznie.

Z kolei, dla klientów chcących obsługi oddziałowej, którzy chcą zlecać przelewy z rachunku oszczędnościowego w oddziałach, najlepsze konto oszczędnościowe zaoferuje Bank Pocztowy. Tacy klienci nie korzystają z kart debetowych wydawanych do konta i dokonują za jego pośrednictwem niewielu transakcji. Bank Pocztowy ma w swoim asortymencie „Pocztowe Konto Nestor”. Rocznie za utrzymywanie takiego konta klient zapłaci 48 zł, bowiem w jego przypadku jest pobierana opłata za utrzymywanie karty debetowej, w wysokości 4 zł miesięcznie. Niemniej jednak, dla klienta traktującego w dużej mierze konto oszczędnościowe jak lokatę bankową, będzie to zdecydowanie najkorzystniejsza oferta.

Dla najbardziej aktywnych klientów, którzy sami obsługują konto przez Internet, wpłacają na nie swoje wynagrodzenie w wysokiej wartości, korzystają z karty debetowej i dokonują wielu przelewów, najlepszą ofertę konta oszczędnościowego ma Eurobank. Konto Prestige oferowane w tym banku jest bezpłatne, o ile właśnie aktywnie się z niego korzysta. Konto oprocentowane jest na 3,5% w skali roku i przypisany jest do niego program money back. Eurobank zwraca 1% od każdej transakcji bezgotówkowej wykonanej kartą debetową i płatności internetowych.