22.4 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościToyota Bank oferuje większy zysk na lokacie

Toyota Bank oferuje większy zysk na lokacie

Lokata Kapitalna to nowa oferta wystosowana do klientów indywidualnych przez Toyota Bank. Dotychczas lokata ta posiadała oprocentowanie rzędu 5,5%, tymczasem Toyota Bank zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i podwyższyć zyski, jakie można osiągnąć lokując wolne środki finansowe na Lokacie Kapitalnej. W chwili obecnej jest ona oprocentowana na 6,1% w skali roku, co odpowiada oprocentowaniu rzędu 7,6% na standardowej lokacie.
Warto podkreślić fakt, że Lokata Kapitalna ma charakter progresywny, co oznacza, że jej oprocentowanie rośnie wraz z upływem czasu trwania depozytu. Toyota Bank oferuje Lokatę Kapitalną w trzech horyzontach czasowych. Można ulokować na niej pieniądze na 3, 6 lub 12 miesięcy. Na Lokacie Kapitalnej zarabia się bez konieczności płacenia tzw. podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19% wypracowanych odsetek. Lokata Kapitalna w Toyota Banku ma dzienną kapitalizację, co skutecznie pozwala na ominięcie konieczności płacenia wspominanego podatku.
Dzienna kapitalizacja odsetek daje Lokacie Kapitalnej dużą elastyczność, bowiem klient ma możliwość w zasadzie w każdej chwili wycofać z niej środki, bez utraty wypracowanych już odsetek. Lokata Kapitalna daje więc stały dostęp do pieniędzy klienta. Jest to bardzo ważne, bowiem w różnych momentach życia dana osoba może natychmiast potrzebować pieniędzy, które są ulokowane na lokacie.
Zdecydowanie największa podwyżka oprocentowania dotyczy Lokaty Kapitalnej na 3 miesiące. Można na niej zarobić 6% w skali roku, gdy do tej pory była ona oprocentowana na 5%. Jeśli takie same środki finansowe klient ulokowałby na lokacie tradycyjnej, zarobił by 7,41% w skali roku. Oprocentowanie nominalne półrocznej Lokaty Kapitalnej w Toyota Banku wynosi dziś średnio 6,1% w skali roku, co odpowiada 7,53% na lokacie tradycyjnej. Roczny depozyt jest oprocentowany na 6,15% w skali roku, a porównywalne jest to z oprocentowaniem na poziomie 7,59% w skali roku na lokacie z podatkiem.
Toyota Bank szczyci się tym, że jako jeden z nielicznych banków w Polsce w trybie regularnym podnosi oprocentowanie swoich lokat terminowych, przy czym łącznie z podejmowaniem takich decyzji, nie podnosi opłat za świadczone usługi względem klientów. Takie praktyki stosują niektóre banki konkurencyjne.
Minimalnie na Lokacie Kapitalnej można zdeponować 10 000 zł. Toyota Bank nie ogranicza liczby lokat, jakie może założyć jeden klient.
Źródło: Toyota Bank