26.4 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościTanie ubezpieczenie – czy warto kupić?

Tanie ubezpieczenie – czy warto kupić?

W mediach TowarzTanie ubezpieczenie – czy warto kupić?ystwa Ubezpieczeniowe apelują do klientów o rozwagę i o ubezpieczanie się. Polacy dopiero w obliczu nieszczęścia często żałują, że nie wykupili w porę polisy ubezpieczeniowej. Między innymi z taką sytuacją mieliśmy do czynienia podczas klęsk żywiołowych. Powodzie, wichury powodujące ogromne zniszczenia, czy trzaskające mrozy niszczące linie wysokiego napięcia i wywołujące straty okolicznych mieszkańców, są jednym z powodów, dla których ubezpieczamy swoje mienie. Co zaś skłania nas do ubezpieczenia swojego życia i zdrowia? Ubezpieczyciele kuszą jak najniższymi stawkami polis ubezpieczeniowych. Nawet za 1 zł dziennie można wykupić dla siebie ubezpieczenie na życie. Pytanie tylko, czy jest to rzeczywiście opłacalna inwestycja?

Kilka złotych dziennie za dobrą polisę ubezpieczeniową wydaje się tak naprawdę niewielką stawką za ochronę, dlatego też wielu klientów w Polsce decyduje się na ubezpieczenie na życie. Nie jest ono jednak pierwszym ubezpieczeniem, jakie Polak jest skłonny wykupić. Częściej ubezpieczamy majątek, niż własne życie i zdrowie, czy też zabezpieczamy swoją rodzinę na wypadek naszej śmierci lub utraty zdolności do wykonywania pracy zawodowej w wyniku choroby czy nieszczęśliwego wypadku.

Należałoby się jednak przy tym zastanowić, czy super tanie polisy w ogóle będą dla klienta opłacalne? Odkładanie na polisę ubezpieczeniową składki w wysokości 30 zł miesięcznie, czyli 1 zł dziennie, pozwala na wykupienie ubezpieczenia z sumą ubezpieczeniową nawet na poziomie 100 tys. zł. Nie jest to może zawrotna kwota, ale zawsze daje pewne wsparcie dla bliskich ubezpieczonego, jeśli dojdzie do tragedii.

Niskie składki miesięczne na ubezpieczenia na życie mogą opłacać tylko młodzi klienci. Wówczas ich suma ubezpieczeniowa nie będzie bardzo niska, jak w przypadku osób po 60-tce. Emeryci opłacający taką składkę na ubezpieczenie na życie zabezpieczają przyszłość swoich bliskich jedynie w niewielkim stopniu. Odszkodowanie dla rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego, który opłacał na emeryturze tak niską składkę ubezpieczeniową może wynieść zaledwie kilkaset złotych.

Ubezpieczenie za kilka złotych dziennie będzie rzeczywiście opłacalne w przypadku młodych klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych. W przypadku starszych osób, nie będzie ono miało większego sensu. Zawsze przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej sprawdźmy, jakie są ogólne warunki ubezpieczenia, aby nie być niemile zaskoczonym, w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.