20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościSzybkie przelewy mobilne

Szybkie przelewy mobilne

Szybkie przelewy mobilneRaiffeisen Bank Polska wciąż dokonuje modyfikacji w zasadach funkcjonowania swojego Mobilnego Banku. Kierując się oczekiwaniami i potrzebami zgłaszanymi przez klientów bankowości mobilnej, Raiffeisen zdecydował się na wprowadzenie pewnych zmian w zakresie wykonywania transakcji bezgotówkowych. Otóż, każdy klient korzystający z Mobilnego Banku ma możliwość wykonania raz dziennie transakcji opiewającej na maksymalnie 400 zł i nie musi przy tym podawać dodatkowe hasła w celu autoryzacji.
Bank argumentuje wprowadzenie takich zmian w systemie bankowym tym, że klienci będą mogli szybko i sprawnie wykonać dowolny przelew. Za pośrednictwem Mobilnego Banku mogą oni również doładować swój telefon, czy opłacić rachunki.
Pojawia się przy tym pytanie: czy brak autoryzacji transakcji za pośrednictwem haseł jednorazowy nie doprowadzi do nadużyć? Czy środki pieniężne zgromadzone na rachunkach bankowych klientów Raiffeisen Bank Polska rzeczywiście będą w pełni bezpieczne? Przedstawiciele banku zapewniają, że ich mobilna platforma bankowa jest w pełni bezpieczna, nawet w przypadku rozprzestrzeniającego się wirusa Zeus, który sieje popłoch wśród bankowców i internautów korzystających z bankowości elektronicznej.
Klienci Raiffeisen Bank Polska mogą wykonać przelew przy minimum formalności, ale przy tym ich środki są dobrze chronione. Bank cały czas bierze pod uwagę konieczność pogodzenia prostoty korzystania z aplikacji mobilnej banku, z najwyższymi środkami bezpieczeństwa, jakie od zawsze obowiązywały w tym banku.
Oddanie do dyspozycji klientów nowego sposobu na przeprowadzanie transakcji bankowych w systemie mobilnym niewątpliwie wpłynie na to, jak często będą oni korzystać z takiej możliwości. Być może przekona ich do dokonywania płatności za pośrednictwem Mobilnego Banku to, że aplikacja ta jest znacznie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem w warunkach rozprzestrzeniania się wirusów w Internecie zbierających dane o kontach bankowych. Mobilny Bank Raiffeisena ma wiele zabezpieczeń, które w zasadzie całkowicie eliminują niebezpieczeństwo zakradnięcia się w jego struktury wirusa atakującego przeglądarki internetowe użytkowników bankowości elektronicznej.
Mobilny Bank Raiffeisena wyróżnia się na tle innych, podobnych aplikacji, przede wszystkim tym, że klienci mogą łączyć się przez telefon posiadający zainstalowany system bankowy, który przestępcy nijak nie mogą „podmienić” na swój własny. Dodatkowo, aplikacja jest w pełni niezależna od przeglądarki internetowej, a co za tym idzie – będzie odporna na wirusy typu wirus Zeus. Z Mobilnym Bankiem połączymy się łatwo i szybko, a przy tym wszelkie informacje są w trybie nieprzerwanym szyfrowane.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Raiffeisen Bank Polska S.A.