14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024

Symulacja kredytu

kalkulator_kredytuKalkulator powstał w odpowiedzi na potrzeby wszystkich osób, które zastanawiają się nad kredytem. Dlatego na przeciw ich potrzebom powstało internetowy symulator kredytowy, który pozwala przed podpisaniem umowy z bankiem na w miarę dokładne przeliczanie kosztów swojego przyszłego zobowiązania oraz wysokość miesięcznej raty. To właśnie z myślą o nich został skonstruowany kalkulator kredytowy.
Co porównuje kalkulator kredytowy?
Kalkulator kredytu porównuje najważniejsze dla nas parametry, które dotyczą naszego przyszłego kredytu. Narzędzie sprawdza za nas wysokość rat, a więc rzeczywistą kwotę, jaką będziemy musieli odprowadzać do banku. Kolejny czynnik brany pod uwagę to prowizja naliczana sobie przez bank. Następnie do porównania trafia oprocen­towanie rzeczywiste oferowane przez instytucję udzielającą kredytu i marżę jaką pobiera bank. Symulacja naszego kalkulatora kredytowego pokazuje nam także, jaki wkład własny jest przez bank wymagany, a jaki jest ten, który my rzeczywiście posiadamy. I co równie ważne porównywany jest maksymalny okres kredytowania. Oprócz czynników, które są porównywane kalkulator podaje nam też plusy oraz minusy kredytu w danym banku (np. jako plus przedstawiona zostanie informacja, że bank stwarza możliwość kredytowania 90% wartości nieruchomości przy okresie kredytowania do 30 lat, albo to, że prowizja za udzielenie kredytu w banku ustalana jest indywidualnie, co może skutkować jej zwiększeniem z jakiejś przyczyny). W związku z tym są to najistotniejsze informacje, które mogą być nam pomocne przy wyborze kredytu oraz banku.
Jak działa kalkulator?
Symulacja przeprowadzana przez to narzędzie jest niezwykle prosta. Musimy podać klika niezbędnych informacji, takich jak: okres kredytowania, wysokość kredyty, rodzaj rat (mogą być równe lub malejące) oraz walutę w jakiej chcielibyśmy nasz kredyt otrzymać. Jeżeli wypełnimy wszystkie okienka i przejdziemy dalej uzyskamy dostęp do listy ofert kredytów proponowanych przez różne banki z uwzględnieniem wszystkich wymienionych powyżej czynników. Pamiętać trzeba jednak, że otrzymane wynik są wartościami orientacyjnymi i rzeczywista oferta może różnić się od faktycznej oferty, ponieważ banki mają bardzo różny sposób sprawdzenia zdolności kredytowej oraz zróżnicowane metody kalkulacji rat.
Kalkulator zazwyczaj używany jest online. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i chwila cierpliwości na wprowadzenie danych. W rzeczywistości kalkulator kredytowy jest niezwykle prostą aplikacją, która bazując na podanych przez użytkownika informacjach dostarcza poszukiwanych danych.
Chcesz obliczyć kosz kredytu, wysokość miesięcznej raty? Zastanawiasz się na jaki kredyt Cię stać. Portal http://www.finansosfera.pl/ przychodzi z pomocą. Znajdziesz tu szczegółowy kalkulator kredytu.  Porównujemy wszystkie rodzaje kredytów, opracowujemy zestawienia i rankingi najlepszych kredytów na rynku.