23.6 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościStawiam na złotego 6

Stawiam na złotego 6

Stawiam na złotego 6ING Bank Śląski ogłasza ofertę na nowy produkt strukturyzowany. Jest to Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy pod hasłem „Stawiam na złotego 6”. Bank zachęcony dobrymi wynikami uzyskanymi w I kwartale bieżącego roku, postanowił kontynuować sprzedaż produktów inwestycyjnych, adresowanych do klientów detalicznych. Warto podkreślić przy tym, że ING Bank Śląski oszacował swój wolumen sprzedaży produktów strukturyzowanych w I kwartale tego roku na kwotę ponad 200 mln zł.
„Stawiam na złotego 6” jest produktem strukturyzowanym, który posiada tradycyjną konstrukcję. ING Bank Śląski daje swoim klientom 100% gwarancji zwrotu zainwestowanego kapitału. Wysokość zysku z tej inwestycji uzależniona jest od notowań naszej rodzimej waluty w stosunku do euro. Wysokość zysku z Inwestycyjnego Planu Ubezpieczeniowego „Stawiam na złotego 6” wyliczana jest na podstawie publikowanego przez Narodowy Bank Polski średniego kursu pary złoty i euro. Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy, którego sprzedaż w ING Banku Śląskim już ruszyła, jest nie tylko inwestycją, pozwalającą na wypracowanie zysku, ale równocześnie 12-miesięcznym ubezpieczeniem na życie i dożycie. Ochronę ubezpieczeniową dla ubezpieczonych zapewnia ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Produkt strukturyzowany „Stawiam na złotego 6” pozwala klientom na zainwestowanie minimalnie 3000 zł. Na koniec okresu ubezpieczenia klient ma pełną gwarancję tego, że zainwestowane środki się zwrócą, a jednocześnie Bank daje mu możliwość osiągnięcia zysku w wysokości 4,05%, albo 8,1%, w zależności od aktywa bazowego, tj. kursu walutowego EUR/PLN.
Jeśli zysk klienta wyniesie minimalnie 4,05%, będzie to dopowiadało oprocentowaniu depozytu bankowego w wysokości 5% w skali roku. Taki poziom zysku jest możliwy do uzyskania z inwestycji, jeśli kurs pary euro – złotówka na koniec planu będzie oscylował w granicach od plus 10 groszy do niespełna minus 15 groszy względem kursu z początku inwestycji.
Eksperci prognozują, że potencjalnie dochód z poczynionej inwestycji w „Stawiam na złotego 6” może wynieść aż 8,1% w skali roku. Zysk ten porównywalny jest z zyskiem z tradycyjnej lokaty, oprocentowanej na 10% w skali roku. Jest on możliwy do osiągnięcia w momencie, gdy kurs euro do złotówki na koniec planu inwestycyjnego zmieści się w przedziale minus 15 groszy do minus 35 groszy względem kursu określonego na początek inwestycji.
Przystąpienie do Inwestycyjnego Planu Ubezpieczeniowego nie wiąże się z żadnymi, dodatkowymi opłatami ze strony klienta, a zyski z inwestycji nie są obarczone koniecznością zapłaty podatku od dochodów kapitałowych.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski