8 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościStawiam na spadek CHF

Stawiam na spadek CHF

Stawiam na spadek CHFProdukt „Stawiam na spadek CHF” pojawił się 18 lipca 2011 roku w ofercie ING Banku Śląskiego. Jest to Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy, który był możliwy do zaoferowania klientom, dzięki zawiązaniu współpracy przez ING Bank Śląski z ING Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie. Jest to produkt strukturyzowany, z którego zyski dla klientów ściśle uzależnione są od zmiany wartości złotego w stosunku do franka szwajcarskiego.
Generalnie, Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Stawiam na spadek CHF” opiera się na założeniu, że kurs szwajcarskiej waluty w końcu spadnie i to w perspektywie kolejnych miesięcy. W ciągu ostatnich tygodni na rynku walutowym obserwowaliśmy nerwowe ruchy. W wyniku niekorzystnej sytuacji w sferze euro, frank szwajcarski zaczął gwałtownie rosnąć, bijąc kolejne rekordy notowań. Eksperci jednak są zdania, że nie może on zyskiwać na wartości w nieskończoność. Podobne zdanie mają konstruktorzy produktu struturyzowanego „Stawiam na spadek CHF”.
Wydarzenia w strefie euro, dyskusje nad kolejnym pakietem pomocowym dla Grecji, kłopoty finansowe Portugalii, Włoch, czy Irlandii, to tylko niektóre problemy, powodujące umacnianie się franka szwajcarskiego względem euro, a także w stosunku do naszej rodzimej waluty.
Klienci dokonujący inwestycji w Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Stawiam na spadek CHF” zakładają, że rekordowo wysoki kurs franka wobec złotówki, spadnie w ciągu najbliższego roku. Potencjalnie, inwestując w nowy produkt ING Banku Śląskiego można zarobić 8,1% w skali roku. Jest to porównywalne do tradycyjnej lokaty, mającej oprocentowanie rzędu 10% w skali roku.
Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy oferowany przez ING Bank Śląski jest 12-miesięcznym ubezpieczeniem na życie i dożycie. Ochronę ubezpieczeniową dla klienta inwestującego w produkt strukturyzowany „Stawiam na spadek CHF” zapewnia ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
Minimalna kwota inwestycji wynosi 3000 zł, natomiast aktywa bazowe produktu to kurs pary CHF/PLN. ING Bank Śląski daje na koniec okresu ubezpieczenia 100% gwarancję wpłaconych środków i możliwość osiągnięcia zysku w maksymalnej wysokości 8,1%.
Klienci chcący wykupić produkt „Stawiam na spadek CHF” nie ponoszą żadnych opłat dodatkowych za przystąpienie do ubezpieczenia i nie zapłacą podatku od zysków kapitałowych uzyskanych w okresie inwestycji. Odsetki naliczone za cały okres subskrypcji produktu spowodują powiększenie wpłaty na poczet składki. Wpłaty, jakie klient dokona na poczet składki w okresie subskrypcji będą oprocentowane na 3,25% w skali roku.
Subskrypcja produktu strukturyzowanego „Stawiam na spadek CHF” potrwa od 18 do 29 lipca tego roku włącznie.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski