17.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościSantander Consumer Bank - nowa nazwa PTF Bank

Santander Consumer Bank – nowa nazwa PTF Bank

PTF Bank S.A. zmienił nazwę na Santander Consumer Bank S.A. Zmiana statutu banku została zarejestrowana w KRS 2 stycznia 2006 r. Rebranding w Polsce jest wynikiem unifikacji marki Santandera. Standaryzacja obejmie jednocześnie wszystkie lokalne marki Santander Consumer – europejskiego ramienia Grupy, które bank reprezentuje w Polsce.
Nowe logo banku jest spójne ze znakiem, którym Grupa posługuje się na całym świecie – z integralnymi elementami swojej wizualnej tożsamości: płomieniem na czerwonym tle i słowem “Santander”. W Polsce wymiana oznakowania placówek oraz wszelkich innych materiałów banku zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2006 r.
Jednocześnie bank po raz drugi w tym roku został dokapitalizowany przez hiszpańskiego właściciela. Wysokość kapitału zakładowego PTF Banku została podwyższona o kolejne 60 mln zł do poziomu 170 mln zł. Fundusze własne banku wzrosły do kwoty 365,1 mln zł. W 2005 r. Santander Consumer dokapitalizował bank łącznie kwotą 120 mln zł.
Mirosław Bieszki, Prezes Zarządu Santander Consumer Bank S.A.

“Wprowadzenie nazwy właściciela i dokapitalizowanie w Polsce świadczą zarówno o docenieniu działalności naszego banku, jak i naszego kraju, jako perspektywicznego rynku. Wsparcie oraz podkreślenie naszej przynależności do Grupy należy traktować jako akceptację przyjętego kierunku rozwoju. Możliwości stwarzane przez właściciela są w pełni wykorzystywane – ubiegły rok zakończyliśmy jako lider na rynku kredytów samochodowych, siódmy podmiot w kredytach hipotecznych pod względem ilości podpisanych umów. Wprowadziliśmy m.in. kredyt gotówkowy oraz gospodarczy dedykowany dilerom samochodowym. Najbliższe plany zakładają wprowadzenie kart kredytowych. Tak jak na początku ubiegłego roku zaskoczyliśmy rynek kredytów hipotecznych procedurą uproszczoną, tak na początku tego roku naszym nowym produktem otworzymy możliwości finansowania domów i mieszkań przed kolejną grupą kredytobiorców.”

Potwierdzeniem uznania Polski, jako pełnoprawnego członka Grupy jest również zaproszenie Mirosława Bieszki, Prezesa Zarządu Santander Consumer Bank do Komitetu Sterującego w Madrycie. Członkami Komitetu jest zarząd Santander Consumer oraz szefowie największych krajów należących do Santander Consumer. Zgromadzenie zajmuje się strategią i określaniem kierunków rozwoju, analizą nowych rynków ekspansji, podejmuje kluczowe decyzje, także dotyczące wdrażania innowacyjnych projektów.
Santander Consumer Bank S.A. realizuje w Polsce strategię swojego głównego inwestora – Santander Consumer, należącego do hiszpańskiego Grupo Santander. Bank specjalizuje się w kredytach detalicznych. Udziela największej ilości kredytów samochodowych w Polsce, wyprzedzając wszystkie banki samochodowe i uniwersalne. Santander Consumer Bank jest jednocześnie siódmym kredytodawcą hipotecznym pod względem liczby udzielonych kredytów. Oferuje również kredyty konsolidacyjne, pożyczkę hipoteczną, kredyty gotówkowe oraz kredyty gospodarcze dla dilerów samochodowych. W placówkach banku można przystąpić do programów inwestycyjnych.
PTF Bank oferuje kredyty, w miejscach, w którym klienci ich potrzebują, czyli w 47 filiach w dużych miastach oraz poprzez współpracę z 2000 punktów sprzedaży samochodów jak również z 635 firmami obrotu nieruchomości w całej Polsce. Dostęp do kredytów Santander Consumer Bank S.A. jest również możliwy za pomocą szeroko rozbudowanej obsługi internetowej oraz telefonicznej.
Santander Consumer stanowi europejskie ramię Grupy Santander. Swym zasięgiem obejmuje 12 państw europejskich (Polskę, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Portugalię, Włochy, Niemcy, Holandię, Czechy, Austrię, Węgry, Norwegię, Szwecję) i jest on liderem w kredytach detalicznych w Europie. Santander Consumer posiada 7 mln klientów, 256 własnych placówek oraz 5 200 pracowników.
Grupa Santander jest największym bankiem w strefie euro i dziewiątym na świecie pod względem kapitalizacji. Grupa została założona w 1857 r. w portowym mieście Santander na północy Hiszpanii.
Obsługuje obecnie 63 miliony klientów w 10 000 biurach w ponad 40 krajach. Jest największą grupą bankową w Hiszpanii oraz Ameryce Łacińskiej pod względem wartości obrotów. Santander w lipcu 2005 r. otrzymał nagrodę Euromoney dla “Najlepszego banku Globalnego” na świecie, a we wrześniu magazyn The Banker wybrał go “Bankiem roku w Europie Zachodniej”.
źródło: Santander Consumer Bank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Santander Consumer Bank