31.2 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościRzeczpospolita: BZ WBK AIB TFI S.A. najlepsze

Rzeczpospolita: BZ WBK AIB TFI S.A. najlepsze

Bank Zachodni WBK AIB TFI S.A. już trzeci raz z rzędu zostało uznane za najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych, w rankingu najlepszych instytucji finansowych organizowanym corocznie przez dziennik “Rzeczpospolita” (“BZ WBK AIB: na czele po raz trzeci z rzędu”, 14.06.2006). Kapituła rankingu, złożona z praktyków jak również teoretyków rynku finansowego oraz kapitałowego, kompleksowo oceniła działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Wnikliwie oceniono takie aspekty działalności towarzystw jak:

  • Wyniki inwestycyjne funduszy. Przypomnijmy, że aż trzy fundusze zarządzane przez BZ WBK AIB TFI S.A.- Arka BZ WBK Stabilnego Wzrostu FIO, Arka BZ WBK Zrównoważony FIO i Arka BZ WBK Akcji FIO – w roku 2005 zanotowały najwyższe roczne stopy zwrotu w swoich kategoriach. Również obecnie fundusze te zajmują miejsca w ścisłej czołówce pod względem stóp zwrotu w perspektywie 12-miesięcznej i dłuższej.
  • Tempo wzrostu aktywów zarządzanych funduszy. W 2005 roku wartość aktywów funduszy zarządzanych przez BZ WBK AIB TFI S.A. wzrosła prawie trzykrotnie (z 2,8 mld zł do 7,7 mld zł). Dodajmy, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku wartość aktywów wzrosła o kolejne 5 mld zł.
  • Sytuację finansową spółek. Pod uwagę wzięte zostały m.in. wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) oraz dynamika przychodów.
  • Jakość i innowacyjność oferty.

Wyróżnienie przyznane przez “Rzeczpospolitą” jest kolejnym, jakie BZ WBK AIB TFI S.A. otrzymało za dokonania w 2005 roku. W lutym 2006 prestiżową statuetkę “Byka i Niedźwiedzia” przyznała Towarzystwu “Gazeta Giełdy Parkiet” (“Najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w 2005 roku”, 08.02.2006).
źródło: Bank Zachodni WBK – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank Zachodni WBK