14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNa rynek bankowy wchodzi T-Mobile

Na rynek bankowy wchodzi T-Mobile

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, 3 maja do historii przeszła działalność banku Alior Sync. Internetowy oddział Alior Banku nie zawiesił jednak całkowicie swojej działalności, ale właściwie, w praktyce został przekształcony w nowy „bank” pod nazwą T-Mobile Usługi Bankowe. Całkiem słusznie jego nazwa korzysta z marki operatora usług telekomunikacyjnych funkcjonującego na polskim rynku.
W ten sposób wystartował bowiem pierwszy bank-operator komórkowy. Klienci Alior Sync w ciągu jednej nocy zostali przeniesieni do nowo powstałego banku, który, jak wskazują oficjalne komunikaty „usługi bankowe dostarcza przez Alior Bank”.
Operatorzy telefonii komórkowej i banki
Sieć plus sprzymierzyła się z Invest Bankiem, który został przemianowany na Plus Bank. mBank już teraz zapowiada podpisanie partnerstwa z operatorem Orange, a T-Mobile zdecydował się wejść śmiało na rynek usług finansowych i ubezpieczeniowych wraz z Alior Bankiem. Nie wiadomo jeszcze, z kim na rynek ten wstąpi sieć Play.
Dawny Alior Sync, który kreowany był na bank dla osób ceniących niezależność, został przekształcony nie tylko pod względem nazewnictwa, ale również prezentowanego dotychczas wizerunku. Kolory czarny i pomarańczowy, właściwe dla Alior Sync zostały zamienione na biel i róż, właściwe dla T-Mobile. Nie każdemu taka zmiana przypadła do gustu. Na stronie T-Mobile Usługi Bankowe jeden z klientów napisał:
„Piękne logo alior syncu zastąpione takim badziewem… Szkoda, że muszę zamknąć u was konto bo serio było dobre.”
Jeszcze więcej niepochlebnych opinii dotyczących kolorystyki nowego banku i funkcjonalności samej strony internetowej t-mobilebankowe.pl znajdziemy na fanpage`u na Facebooku Alior Sync:
„Masakra co zrobiliście z szatą graficzną. Strona po zalogowaniu wali po oczach białym tłem i różem. Czcionki nagle stały się nieczytelne , po prostu strona bardzo męczy oczy. Trzeba coś z tym zrobić bo zrobiło się znacznie mniej przyjaźnie dla klienta. Wcześniej ze względu na bardzo dobrą kolorystykę można było ze spokojem wszystko przeglądać a teraz trzeba zrobić szybko co sie chce i uciekać ;P”
„Wygląd PASKUDNY i ten róż…. Fe..fe… Logując się na nową stronę czuję się jakbym zmienił orientację seksualną.”
„Ogólnie nie sądzę aby w moim przypadku nie mógłbym przeżyć tych zmian. Jednak świadomość, że posiadam konto w banku co się nazywa jak telefonia komórkowa po prostu mnie przeraża. Nadaje usłudze status trzeciej kategorii. I fakt, design jest tragiczny. Te kolory w nim używane są bardzo nieprzyjazne. Po prostu, designersko kicz i tandeta.”
Większość klientów byłego Alior Sync sugeruje, a wręcz domaga się zmiany kolorystyki strony bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe. Niemniej, jak na razie T-Mobile nie przewiduje dokonania w tym względzie jakichkolwiek modyfikacji. Klienci krytykują również zbyt długą nazwę nowego banku.
Informacje dla klientów
Wchodząc obecnie na stronę Alior Sync – www.sync.pl, widzimy planszę informacyjną:
„Alior Sync zmienił się w T-Mobile Usługi Bankowe.
Za chwilę zostaniesz przekierowany na stronę www.t-mobilebankowe.pl.
Jeśli chcesz przejść na tę stronę teraz, kliknij tutaj.”
Po przejściu na nową stronę internetową T-Mobile Usługi Bankowe można uzyskać więcej informacji dla dotychczasowych klientów Alior Sync. T-Mobile Usługi Bankowe zwraca się „per Ty” do swoich klientów:
„Cieszymy się, że jesteś już z nami.  Jesteśmy przekonani, że to, co najbardziej lubiłeś w Alior Sync, znajdziesz też w T-Mobile Usługi Bankowe. Tak, jak chociażby warunki, na jakich korzystałeś dotychczas z usług w Alior Sync. Te nie zmieniają się, a do oferty będą dołączać nowe, atrakcyjne propozycje łączące świat telekomunikacji z bankowym. Dzięki współpracy Alior Banku z T-Mobile, zyskasz jeszcze większe możliwości.”
Najważniejszą informacją dla klientów Alior Sync jest to, że dotychczasowe umowy z klientami pozostają w mocy, ale usługi i produkty oferowane dotychczas przez bank Alior Sync obecnie są oferowane pod innymi nazwami. Na przykład „Konto osobiste” zyskało nazwę T-Mobile konto, Sync Token został zamieniony na Token Mobile, a usługa Płacę z Alior Sync na Płacę z T-Mobile Usługi Bankowe.
Już niebawem dowiemy się, czy klienci przechodzący do T-Mobile Usługi Bankowe będą mogli liczyć na bonusy od banku. Prawdopodobnie będą one dostępne dla abonamentów T-Mobile.