8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościRozkoszne oszczędzanie z mBankiem

Rozkoszne oszczędzanie z mBankiem

Rozkoszne oszczędzanie z mBankiem„Rób to w sklepie, rób to przy bankomacie” – takim hasłem mBank, promuje nową usługę – program oszczędnościowy mSaver.
mSaver to nowy program oszczędnościowy przygotowany przez mBank. Aby z niego skorzystać należy być klientem banku oraz posiadać w nim rachunek internetowy eKONTO lub też korzystać z karty płatniczej.
Jak skonstruowany jest nowy produkt mBanku? Pakiet podstawowy składa się z rachunku oszczędnościowego mSaver. Jest to konto oszczędnościowe, na które drobne kwoty przelewane będą po dokonaniu konkretnych (wcześniej określonych w umowie) transakcji w ramach rachunku eKONTO bądź po operacjach wykonanych kartami płatniczymi mBanku. Rachunek wzbogacony może zostać o pakiet mSaver plus – program oszczędzania długofalowego.
Uruchomienie programu mSaver jest dla klientów mBanku bezpłatne. Użytkownik sam określa, w jakich sytuacjach rachunek oszczędnościowy będzie zasilany drobnymi kwotami. Może być to kwota zaokrąglona po wykonaniu każdej transakcji. I tak opłacając rachunek wynoszący 178,50 PLN, kwota w wysokości 1,5  PLN trafi na konto mSaver. Możemy również wybrać opcję przekazywania na rachunek oszczędnościowy, stałego, określonego procenta od wartości przeprowadzanych transakcji (1 do 15 proc.) lub też zadeklarować stałą miesięczną kwotę, która zasili konto mSaver. Istnieje także możliwość określenia dowolnej, stałej kwoty, jaka odprowadzana będzie na rachunek oszczędnościowy po wykonaniu każdej transakcji (3 – 10 PLN). Zaoszczędzone na rachunku środki możemy w każdej chwili wypłacić bądź przekazać na konto mSaver plus.
Czym jest mSaver plus? To program oszczędzania długofalowego (minimum 5 lat), oparty na inwestowaniu w UFK (ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe). Portfel inwestycyjny konstruowany jest w oparciu o preferencje klienta i jego indywidualną zdolność do podejmowania ryzyka inwestycyjnego. Klient mBanku skorzystać będzie mógł z dwóch strategii inwestycyjnych – zarządzanej przez specjalistów BRE Wealth Management bądź opartą o model Markowitza.
mSaver to elastyczny program oszczędnościowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.