27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościRośnie wartość przyznanych kredytów

Rośnie wartość przyznanych kredytów

Tylko w marcu mBank wydał ponad 1,5 tysiąca pozytywnych decyzji kredytowych na kwotę przekraczającą 290 milionów złotych. Od początku tego roku miesięczna wartość przyznanych kredytów w ramach mPLANU hipotecznego rośnie o 100 milionów złotych. W roku ubiegłym średni miesięczny wolumen przyznanych kredytów w ramach mPLANU hipotecznego wynosił 69 milionów złotych. Obecnie wartość ta wzrosła ponad czterokrotnie.

“Spodziewamy się, że dynamika wzrostu na poziomie 100 milionów złotych miesięcznie, utrzyma się w najbliższym czasie. Dlatego też w kwietniu br. chcielibyśmy udzielić kolejne 400 milionów zł kredytów.” – mówi Maciej Garwacki, dyrektor produktów hipotecznych w mBanku.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.

“Frank szwajcarski nadal cieszy się największą popularnością. Ponad 80% kredytobiorców wybiera kredyt hipoteczny denominowany w tej walucie.” – dodaje Maciej Garwacki.

Obecnie z usług mBanku korzysta 1,1 miliona osób. Jednocześnie wartość depozytów wzrosła od początku roku o 350 milionów złotych do 4,37 miliarda złotych.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank