6.3 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościRośnie oprocentowanie lokat

Rośnie oprocentowanie lokat

Rośnie oprocentowanie lokatZ dniem 12 maja 2011 roku uległo zmianie oprocentowanie lokaty w Volkswagen Banku direct. Krok ten wpisuje się w ogólnopolski tren podwyższania wysokości oprocentowania lokat bankowych, jaki obserwujemy od pewnego czasu.
Volkswagen Bank direct postanowił podwyższyć oprocentowanie swojej terminowej lokaty, o nazwie Lokata Plus. Od 12 maja bieżącego roku oprocentowanie to wynosi 5,05% w skali roku. Lokatę Plus mogą otworzyć w Volkswagen Banku wszyscy właściciele konta osobistego e-direct w tym samym banku. Atutem tejże lokaty jest to, że klient uzyskuje po upływie roku trwania depozytu odsetki w wysokości 5,05%, niezależnie od wartości samej lokaty. Oznacza to, że nawet wpłacając minimalną kwotę i tak może liczyć na zyski w tej samej wysokości.
Volkswagen Bank direct ustanowił, że minimalnie na Lokacie Plus można zdeponować 1000 zł. Oprocentowanie lokaty założonej na dowolnie wybrany przez klienta okres czasu, w przedziale od 270 do maksymalnie 360 dni, jest takie samo, niezależnie od wysokości ulokowanej kwoty. Kapitalizacja wypracowanych odsetek następuje po upływie założonego uprzednio terminu trwania lokaty. Jednocześnie, Volkswagen Bank direct postanowił podwyższyć stałe oprocentowanie lokaty zakładanej na okres od 60 do 89 dni. W wyniku tego posunięcia zysk dla klienta z lokaty może wynieść od 4,55% do 4,80% w skali roku.
Minimalne oprocentowanie Lokaty Plus, które znajduje zastosowanie przy zdeponowaniu przez klienta Volkswagen Banku kwoty 1000 zł na okres od 30 do 59 dni wynosi 3,95% w skali roku. Natomiast zakładając Lokatę na tak krótki okres czasu, ale na kwotę 150 000 zł oprocentowanie wyniesie 4,20% w skali roku.
To nie jedyne korzyści, jakie w ostatnim czasie zafundował swoim klientom Volkswagen Bank direct. Wszyscy ci, którzy korzystają z produktów finansowych oferowanych przez Bank, biorą udział w loterii bankowej, zorganizowanej z okazji dziesięciolecia działalności Volkswagen Banku direct na rynku bankowości internetowej. Posiadanie Lokaty Plus powoduje zwiększenie szans na wygraną w loterii.
W puli nagród w loterii znajdują się interesujące, cenne pozycje, m.in. klienci Volkswagen Banku mają okazję wygrać rowery marki Volkswagen, laptopy Sony Vaio, czy też kupony podarunkowe o wartości 1000 zł oraz nagrody pieniężne. Główną nagrodą jest samochód sportowy, oczywiście marki Volkswagen. Jest to model Scirocco. Pierwsze z losowań nagród odbędzie się 27 czerwca 2011 roku.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Volkswagen Bank direct