8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościRaiffeisen Bank Polska najlepszym bankiem w Polsce

Raiffeisen Bank Polska najlepszym bankiem w Polsce

Raiffeisen Bank Polska S.A. drugi rok z rzędu otrzymał tytuł najlepszego banku w Polsce, zwyciężając w rankingu przygotowanym przez Gazetę Bankową. Raiffeisen Bank Polska S.A. znalazł się na pierwszym miejscu rankingu Najlepsze Banki 2006 sporządzonego przez branżowy tygodnik Gazeta Bankowa, powtarzając wynik sprzed roku. Okazał się najlepszy w kategorii dużych banków, których kapitały własne przekraczają 500 milionów złotych. Zwyciężył w zestawieniu najbardziej dynamicznych instytucji, zaś w rankingu efektywności i struktury portfela znalazł się w czołowej trójce.

“Bank nie ma słabych stron – skutecznie i systematycznie powiększa portfel kredytowy i bazę depozytową. Wszystko to dzieje się przy wzrastającym wyniku na działalności operacyjnej.” – w ten sposób Gazeta Bankowa podsumowała działalność Raiffeisen Bank Polska S.A.

W 2005 roku Bank wykazał się wzrostem zysku netto o 33 procent do 219 milionów złotych. O odpowiednio 28 i 23 procent zwiększył się wolumen kredytów oraz depozytów. Wysoką pozycję w rankingu efektywności zapewniły Bankowi spadający kolejny rok wskaźnik kosztów do dochodów oraz rosnące stopy zwrotu z kapitału jak również aktywów, znacznie przewyższające średnią dla sektora bankowego. Również jakość portfela kredytowego uległa dalszej poprawie.
źródło: Raiffeisen Bank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Raiffeisen Bank