27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościRachunek eMakler w mBanku

Rachunek eMakler w mBanku

Rachunek eMakler w mBankumBank jest bankiem internetowym, który nie stroni od oferowania swoim klientom wszechstronnych produktów finansowych, w jak najbardziej komfortowej dla nich formie. W asortymencie jego produktów znajduje się między innymi rachunek inwestycyjny o nazwie eMAKLER. Pozwala on osobom pełnoletnim, będącym klientami indywidualnymi, na rozpoczęcie inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Za prowadzenie i otwarcie usługi maklerskiej eMAKLER mBank nie pobiera od swoich klientów żadnych opłat. Istnieje nawet możliwość pełnej integracji owej usługi z posiadanym przez klienta eKONTEM. Dzięki temu przelewy pomiędzy takimi rachunkami są wykonywane w trybie natychmiastowym. Za pośrednictwem rachunku inwestycyjnego eMAKLER możliwe jest składanie zleceń 24 godziny na dobę, korzystając z systemu transakcyjnego. mBank stosuje przy tym niezwykle niskie prowizje maklerskie, korzystne dla klientów. Inwestorzy posiadający rachunek eMAKLER mogą dokonywać zarówno sprzedaży, jak i kupna papierów wartościowych i kontraktów terminowych WIG20 w trybie online. Dla wsparcia klientów chcących dokonywać rozważnych inwestycji giełdowych, mBank oddaje do ich dyspozycji notowania, wykresy, analizy techniczne online w formie programu mStatica. Jeśli klientowi brakuje środków na zakup akcji na rynku pierwotnym na giełdzie, ma możliwość wzięcia kredytu mEmisja w mBanku.

Właściciele rachunku inwestycyjnego eMAKLER mają dostęp do wielu instrumentów finansowych, w tym do zakupu sprzedaży akcji i obligacji, praw do akcji, praw poboru oraz certyfikatów inwestycyjnych i strukturyzowanych. Mogą obracać kontraktami terminowymi i kupować akcje w ofertach publicznych.

W ręce młodych inwestorów, korzystających z rachunku eMAKLER mBank oddaje platformę internetową, dającą dostęp do obsługi rachunku maklerskiego i do notowań ciągłych. Za realizację wszystkich zleceń inwestorskich przekazanych przez mBank w pełni ponosi odpowiedzialność Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A.

Aby otworzyć rachunek eMAKLER należy najpierw założyć eKONTO w mBanku, które jest bezpłatne. W toku otwierania rachunku osobistego do wniosku dołącza się wniosek o skorzystanie z usługi maklerskiej mBanku. Aktywacja usługi maklerskiej następuje dopiero po weryfikacji przez mBank dokumentów i aktywacji rachunków w DIBRE.