17.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPTF Bank: Prościej i taniej

PTF Bank: Prościej i taniej

PTF Bank obniża oprocentowanie dla kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich, wprowadził również procedurę uproszczoną do pożyczek hipotecznych – tym samym kredyt na oświadczenie obejmuje w PTF Banku całą gamę produktów hipotecznych. Allfinace w rankingu banków detalicznych, w którym po pierwszym półroczu 2005 r. PTF Bank zajął ex aequo pierwsze miejsce, ocenił m.in.: wpływ procedury uproszczonej na powodzenie produktów PTF Banku.
Należący do Santander Consumer PTF Bank obniża oprocentowanie dla kredytów mieszkaniowych udzielanych we franku szwajcarskim. Od 24 listopada 2005 r. będzie wynosiło od 1,59 do 2,79 proc. (przed obniżką było to od 1,76 do 3,36 proc.). Oprocentowanie dla pozostałych walut nie zmienia się – dla złotówek wynosi od 5,3 proc., dla euro od 3,96 proc. i dla dolara amerykańskiego od 5,05 proc.
Jednocześnie PTF Bank wzbogacił ofertę pożyczek hipotecznych o opcję uproszczonej procedury, która w szczególności ułatwia korzystanie z pożyczki osobom prowadzącym działalność gospodarczą, a także osobom, które – choć uzyskują stałe dochody – mają kłopoty z ich udokumentowaniem (np. przedstawicielom wolnych zawodów jak też zatrudnionym na czas określony i na umowy zlecenia).
Klienci, których wkład własny wynosi min. 30% w PTF Banku nie przedstawiają dokumentów finansowych, czyli zaświadczeń zarobkach, zaświadczeń z ZUS-u i urzędu skarbowego Pożyczka w wysokości do 150 tys. zł jest udzielana na podstawie pisemnego oświadczenia klienta o zarobkach.. Wymagane są jedynie dokumenty tożsamości i dotyczące nieruchomości. Uproszczona procedura sprawia, zatem również, że klient może liczyć na szybszą decyzję kredytową. Pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel, bank udziela jej w złotówkach (oprocentowanie od 6,45%) i frankach szwajcarskich (od 4,09 proc.), na maksymalnie 21,5 roku.

“Na początku tego roku po raz pierwszy w Polsce wprowadziliśmy do kredytów mieszkaniowych procedurę uproszczoną dedykowaną wszystkim, bez podziału na grupy zawodowe. Powodzenie nowego produktu sprawiło, że w lipcu bank zdecydował się wzbogacić nim również kredyty konsolidacyjne, a obecnie pożyczki hipoteczne. Tym samym z kredytu na oświadczenie klienci mogą korzystać obrębie całej gamy produktów hipotecznych PTF Banku.” – mówi Krystian Kulczycki, Członek Zarządu PTF Banku SA

Procedura uproszczona została zauważona przez Allfinance w rankingu banków detalicznych “Produkt, promocja, sprzedaż, obsługa”, w którym PTF Bank po pierwszym półroczu 2005 roku zajął ex aequo pierwsze miejsce. Wg raportu Allfince:
PTF Bank już w pierwszym roku działalności w zakresie kredytów hipotecznych wszedł do grona najbardziej znaczących graczy na tym rynku, co było możliwe dzięki kreowaniu nowych rozwiązań, m.in. wprowadzeniu po raz pierwszy w Polsce uproszczonej procedury do produktu hipotecznego, pozwalającej na kredytowanie nieruchomości również osobom, których dostęp do tego sposobu finansowania był do tej pory utrudniony, czyli przykładowo przedstawicielom wolnych zawodów oraz zatrudnionym na umowy zlecenia. Dynamikę sprzedaży bank zawdzięcza konsekwencji w realizowaniu strategii zakładającej budowanie banku dostępnego dla klientów. Oferowane produkty finansowania zakupu pojazdów oraz nieruchomości wyróżniają się na rynku. Przede wszystkim skróciła się procedura otrzymania kredytu (pod tym względem bank poszedł najdalej na rynku).
źródło: PTF Bank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: PTF Bank