17.5 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPrzepłacamy za OC

Przepłacamy za OC

Przepłacamy za OCWiększość kierowców co roku przedłuża swoje polisy na ubezpieczenia komunikacyjne korzystając z oferty tego samego ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe podnoszą jednak sukcesywnie ceny polis, a ich oferty są mocno zróżnicowane – pod względem kosztów, jak i zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Mało kto zastanawia się nad zmianą ubezpieczyciela i sprawdzeniem, czy inne towarzystwo nie ma dla niego lepszej oferty.
Takie działanie powoduje, że kierowcy w Polsce, i nie tylko, przepłacają. Z taką samą sytuacją mamy do czynienia w Wielkiej Brytanii, gdzie jak wskazują badania aż 20% kierowców przedłuża automatycznie polisy u starego ubezpieczyciela, tracąc tym samym mniej więcej 180 funtów rocznie.
Dlaczego kierowcy nie chcą oszczędzać na polisach OC? Otóż, najczęściej powodem takiej sytuacji jest zwyczajne lenistwo i brak wiary w to, że w innym towarzystwie ubezpieczeniowym uzyskamy lepszą ofertę. Tymczasem, dokonując porównania ofert ubezpieczeniowych okazuje się, że w wielu przypadkach można zaoszczędzić nawet połowę wydawanej na polisę kwoty. Trzeba podkreślić, że rynek polis komunikacyjnych ulega dynamicznym zmianom, dlatego też polisa, która była rzeczywiście najbardziej korzystna dla nas rok temu, w następnym roku wcale nie musi taką być.
Szybki tryb życia, brak czasu i nawał pracy powodują, że kierowcy zapominają o zbliżaniu się terminu zakupu nowej polisy. Nie mają oni kiedy poszukać innej opcji ubezpieczeniowej. W jednym momencie okazuje się, że ubezpieczenie OC wygasło i trzeba jak najszybciej je odnowić, aby móc poruszać się samochodem. Warto przyjrzeć się porównaniu ofert ubezpieczeniowych w Internecie.
Porównywarki wskazują na podstawie podanych przez użytkowników kryteriów, jaka polisa ubezpieczeniowa będzie w danym momencie najlepsza. Nowocześni kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że w Internecie są w stanie kupić dobrą i tanią polisę.
Koszty są czynnikiem, jaki większość Polaków bierze pod uwagę przy przeglądaniu różnych ofert ubezpieczeniowych. Każdy z kierowców poszukujący nowej polisy OC chciałby za nią zapłacić jak najmniej. Niemniej jednak, specjaliści twierdzą, że nie tylko cena powinna tu odgrywać najważniejszą rolę. Czasem warto dopłacić do pełniejszego ubezpieczenia i cieszyć się dodatkową ochroną. W zasadzie, to właśnie zakres oferowanej ochrony przez Towarzystwo ubezpieczeniowe powinien być kluczowym czynnikiem wyboru oferty.
Zdarza się, że do podstawowego pakietu OC ubezpieczyciel dołącza pakiet assistance lub np. mini AC. Przed finalizacją zakupu polisy zwróćmy jeszcze uwagę na opinię o danym Towarzystwie ubezpieczeniowym. Najlepiej wybrać renomowanego ubezpieczyciela, cieszącego się nieposzlakowaną opinią, który w swojej działalności stosuje najwyższe standardy obsługi klienta.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ComPress SA