20.4 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPrzelewy zagraniczne taniej i za darmo w BZ WBK

Przelewy zagraniczne taniej i za darmo w BZ WBK

Od 3 lipca 2006 r. Bank Zachodni WBK całkowicie rezygnuje z opłat za przyjmowanie przelewów z zagranicy oraz obniżone zostają stawki za wysyłanie przelewów do innych państw. Zmiany dotyczą zarówno klientów indywidualnych, jak również firm. Dotychczas BZWBK, podobnie jak wiele innych banków, pobierał za przyjęcie przelewu zagranicznego prowizję w wysokości 0,2%. Jednocześnie prowizja ta nie mogła być mniejsza niż 25 złotych, jej górną granicą było 150 złotych. Od wczoraj, tj. 03.07.2006 roku bank całkowicie zaprzestaje pobierania prowizji za te transakcje.
Jednocześnie bank wyraźnie obniża prowizje za wysyłanie przelewów zagranicznych. Dotychczas kosztowało to 0,2%. Minimalna stawka prowizji wynosiła przy tym 35 zł, a maksymalna 210 złotych. Od 3 lipca ulegają zmianie właśnie te stawki – obecnie najtańszy przelew wysłany za granicę z konta w BZ WBK kosztuje 9,50 zł, a najdroższy 180 złotych. Utrzymana została stawka 0,2%. Zatem od dziś najniższa prowizja za wysłanie przelewu zagranicznego z konta w BZ WBK została obniżona o 25,50 zł. Bank obniżył także zryczałtowaną opłatę dla klientów indywidualnych oraz firmowych, którzy chcą w całości pokryć koszty wysłania przelewu zagranicznego w euro.
Ta opłata pokrywa koszty banków pośredniczących i banku odbiorcy przelewu. Obecnie dla przelewów do 1 tysiąca euro wynosi ona tylko 5 euro, wobec 25 euro poprzednio. I tak, np. dla przelewu w wysokości 200 euro przed 3 lipca łączna prowizja wynosiła 135 zł, po zmianach natomiast 29,50 zł. Wysyłanie przelewów w euro w opcji całkowitego pokrywania kosztów przez zleceniodawcę jest szczególnie popularne wśród klientów indywidualnych, np. przy opłacaniu apartamentów wynajmowanych na wakacje. W takich sytuacjach odbiorcy przelewu z reguły zależy na otrzymaniu całej kwoty, bez potrąceń ze strony własnego banku oraz banków pośredniczących.
Zmiany w Banku Zachodnim WBK powinny przede wszystkim ucieszyć polskich przedsiębiorców, którzy wraz z coraz częstszymi kontaktami handlowymi z kontrahentami z innych krajów wykonują coraz więcej transakcji. Obniżki w BZWBK są korzystne zarówno dla importerów, jak i eksporterów. Skorzystają na nich także klienci indywidualni, zwłaszcza ci, którzy odbierają przelewy od swoich bliskich pracujących za granicą.
źródło: Bank Zachodni WBK – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Bank Zachodni WBK