23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPrzelewy przez Facebooka

Przelewy przez Facebooka

platnosci_przez_facebookaSfera wirtualna stała się równoległym życiem milionów ludzi na całym świecie. Wraz ze wzrostem popularności serwisów społecznościowych pojawiły się nowe możliwości promocji i reklamy w sieci. Można dziś zamieszczać interaktywne reklamy na Facebooku i kierować je do wyselekcjonowanej grupy klientów. Użytkownicy Facebooka widzą, jak zmieniają się dla nich firmy i instytucje. Swoje profile na Facebooku posiada już wiele banków, w tym Alior Sync, mBank czy ING.

Możliwość dokonywania przelewów przez Internet pozwala nam bez wychodzenia z domu i odwiedzania placówki bankowej na przekazanie pieniędzy innym osobom, czy opłacanie rachunków. Banki dbają o solidne zabezpieczenie systemów elektronicznych, aby operacje dokonywane przez klientów były w 100% bezpieczne. Czy takie same bezpieczeństwo bank jest w stanie zapewnić przy dokonywaniu przelewów poza systemem elektronicznych płatności? Polacy wątpią w to, dlatego sceptycznie jak dotychczas wypowiadają się na temat możliwości wdrożenia w życie przelewów elektronicznych dokonywanych za pośrednictwem mediów społecznościowych, w tym przede wszystkim przez Facebook.

Polacy chętnie korzystają z mediów społecznościowych i profili oraz funpage`ów banków, ponieważ czerpią z nich cenne informacje dotyczące usług finansowych i najnowszych promocji, jakie oferowane są przez banki. Facebook nieprędko stanie się sprawną platformą transakcyjną w Polsce, choć eksperci rynkowi już mówią, że wkrótce polską bankowość zrewolucjonizują banki trzeciej generacji, integrujące usługi finansowe z kontem w serwisie społecznościowym Facebook.

Facebook jest nośnikiem informacji o usługach finansowych wśród Polaków, ale i tak nie najważniejszym. Częściej przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki kredyt czy konto wybrać i w którym banku, kierujemy się informacjami zamieszczonymi na stronach www banków, czy rekomendacjami znajomych. Takie dane statystyczne przedstawiło ostatnio ING.

Polscy klienci oczekują od banków, że za pośrednictwem Facebooka będą edukować społeczeństwo, wyjaśniając, jakie są najkorzystniejsze metody oszczędzania, jak zaciągnąć korzystnie kredyt, czy jak wybrać optymalne konto. Jak dotychczas Polacy nie wyrażają entuzjazmu w stosunku do możliwości dokonywania w przyszłości przelewów i transakcji za pośrednictwem Facebooka. Już dziś przelewy przy użyciu konta na Facebooku oferowane są przez mBank, Getin Bank, przypadku posiadaczy konta Getin Up, oraz przez Alior Sync.