8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościPrzelew z MultiBank do mBank

Przelew z MultiBank do mBank

Przelew z MultiBank do mBankZ dniem 28 listopada bieżącego roku zostały wprowadzone przelewy realizowane w czasie rzeczywistym pomiędzy MultiBankiem, a mBankiem. Zmiana ta spowoduje, że pieniądze klientów w ciągu zaledwie ułamków sekund znajdą się na wskazanym rachunku odbiorcy. Dotyczy to przelewów krajowych w złotówkach z rachunków rozliczeniowych i rachunków kart kredytowych, które wysyłane są z mBanku do MultiBanku i odwrotnie, realizowane za pośrednictwem bankowości internetowej.
Klienci będą mogli wykonywać przelewy o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu, a i tak w momencie realizacji przelewu pieniądze natychmiast znajdą się na wskazanym koncie. Dyspozycje przelewów pomiędzy wskazanymi bankami przestaną być uzależnione od godzin realizacji ostatniej sesji wychodzącej czy na przykład rozpoczęcia weekendu, w trakcie którego nie są wykonywane zlecenia (obsługiwane przez system Elixir).
Niezależnie od tego, czy dyspozycja przelewu zostanie złożona w dni robocze, w weekendy czy w święta, zawsze będzie ona natychmiast zrealizowana. Agnieszka Walczak-Karbowska, która jest odpowiedzialna za wdrożenie tej nowej funkcjonalności zarówno w MultiBanku, jak i w mBanku, mówi, że przelewy w trybie on-line umożliwiają transfer środków pomiędzy bankami w czasie liczonym w ułamkach sekund. Co to oznacza w praktyce dla klienta? Otóż, jego pieniądze natychmiast po złożeniu dyspozycji, znajdują się na koncie adresata przelewu.
To nie wszystkie zmiany w systemach transakcyjnych banków. Dodatkowo, w ramach ich usprawnień modyfikacji uległa także realizacja dyspozycji przelewów dokonywanych między MultiBankiem, mBankiem a BRE Bankiem. Dyspozycje wykonywane z lub do BRE Banku będą realizowane w czasie rzeczywistym, ale nie w takiej formie jak z mBanku do MultiBanku i na odwrót. Pieniądze wpłyną na konto adresata natychmiast, ale tylko wtedy, gdy przelew znajdzie się w realizacji w dni robocze, w godzinach od 7 rano do 7 wieczorem. Co stanie się z pozostałymi przelewami? Wszystkie dyspozycje zlecone w dni wolne oraz po godzinie 19.00 dojdą do odbiorcy natychmiast, następnego dnia roboczego o 7 rano.
Dla klientów bardzo istotną informacją będzie to, że realizacja przelewów on-line nie wiąże się z koniecznością ponoszenia przez nich żadnych, dodatkowych opłat. Dotyczy ona zleceń zarówno złożonych w internetowych systemach transakcyjnych obu banków, jak i za pośrednictwem multilinii/mLinii oraz w placówkach MultiBanku. Jest to spore udogodnienie dla wszystkich klientów MultiBanku i mBanku, a zwłaszcza dla klientów często dokonujących przelewów.
M.M.
bankowynet.pl