23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPrzelew natychmiastowy

Przelew natychmiastowy

Przelew natychmiastowyAlior Bank wprowadził do swojej oferty zupełnie nową usługę. Mowa tu o usłudze „Przelew Natychmiastowy”, dzięki któremu wszyscy klienci Alior Banku mogą dokonywać przelewów międzybankowych w trybie natychmiastowym, stąd też nazwa nowej usługi. Przelew dokonany przez klienta Alior Banku znajdzie się na koncie adresata w innym banku w ciągu maksymalnie kilku minut.
Do tej pory przelewy tego typu były wykonywane zgodnie z sesjami systemu rozliczeń międzybankowych Elixir. Dlatego też operacje były wykonywane tylko w trzech sesjach. Jeśli przelew został wysłany zbyt późno, mógł przyjść do adresata nawet następnego dnia. Dziś sytuację tą zmienia Alior Bank. Środki wysłane z tego banku do innego trafią do odbiorcy o wiele szybciej niż dotychczas.
Przelew Natychmiastowy został stworzony specjalnie z myślą o klientach indywidualnych, którzy chcą przelać pieniądze z Alior Banku na konto w innym banku. W grupie adresatów nowej usługi znajdują się osoby, którym wybitnie zależy na tym, aby pieniądze szybko trafiły na wybrane konto. Przede wszystkim „Przelew Natychmiastowy” najbardziej zainteresuje klientów, którzy dokonują zakupów w sklepach internetowych, czy za pośrednictwem aukcji internetowych. Wtedy natychmiastowy przelew jest bardzo ważny, dzięki czemu można w szybkim tempie zapłacić za zakupy i otrzymać przesyłkę ze sklepu. „Przelew Natychmiastowy” to również usługa, która powinna zainteresować osoby przekazujące pieniądze na konto rodziny. Są to osoby, które pracują za granicą i dofinansowują swoich bliskich, którzy zostali w kraju.
Alior Bank oparł swoją usługę o system BlueCash, który został stworzony przez sopocką firmę Blue Media Spółkę Akcyjną. Firma ta jest wykonawcą usługi „Przelew Natychmiastowy”. Środki finansowe z Alior Banku są przekazywane bez względu na sesje, które są organizowane przez system Elixir. W jego ramach są księgowane wszystkie tradycyjne przelewy międzybankowe.
Dodatkowo, Alior Bank oprócz trzech sesji z systemu Elixir, korzysta na dodatek z dwóch przelewów wewnątrz bankowych. Klient, który korzysta z usług realizuje wyłącznie pierwszy przelew, wykonując go na konto Blue Media, z którego pieniądze są przekazywane na rachunek docelowy odbiorcy. Numer tego konta oczywiście jest podawany podczas wykonywania przelewu.
Alior Bank pobiera symboliczną opłatę za wykonywanie „Przelewów Natychmiastowych”. Opłata ta jest uzależniona od kwoty dokonywanego przelewu. Przelew opiewający na kwotę maksymalną do 1000 zł kosztuje 1 zł. Każdy kolejny tysiąc pociąga za sobą dodatkową złotówkę opłaty. Klienci Alior Banku mają możliwość przelania w ramach „Przelewu Natychmiastowego” maksymalnie do 5 tys. zł w maksymalnej cenie 5 zł.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Alior Bank