5.8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościProjekt CSR "Bankowość jest OK" w Banku BPH

Projekt CSR "Bankowość jest OK" w Banku BPH

Niemal 4 tys. dzieci i młodzieży uczyło się korzystania z produktów i usług finansowych

w V i VI edycji projektu wolontariackiego “Bankowość jest OK!” organizowanego przez Bank BPH.


“Bankowość jest OK!” to ogólnopolski projekt realizowany w ramach Akademii Finansów Banku BPH. Jego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży szkolnej z zasadami funkcjonowania banku, przekazanie wiedzy z podstaw bankowości, produktów i usług finansowych. Do czego potrzebny jest bank, pieniądze i oszczędzanie, na co zwracać uwagę podpisując umowę z bankiem, jak mądrze korzystać z produktów bankowych, obliczanie odsetek od kredytu i lokaty – to tylko niektóre z tematów zajęć.

 

W projekcie udział wzięło 144 wolontariuszy – pracowników Banku BPH i ich rodzin. Zorganizowali oni w sumie – we współpracy z dyrekcjami i nauczycielami szkół – 1440 godzin lekcyjnych, w których udział wzięło 3,9 tys. dzieci – przedszkolaków, dzieci ze świetlic środowiskowych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każda lekcja składała się z części wykładowej oraz praktycznych ćwiczeń.

 

– Co roku do udziału w akcji zapraszamy pracowników Banku BPH i zawsze możemy na nich liczyć. Bardzo im za to dziękuję – mówi Sylwester Bieniek, pomysłodawca i koordynator projektu “Bankowość jest OK!” w Banku BPH.

 

– Cieszę się, że wspólnie możemy wspierać edukację dzieci i młodzieży w obszarze usług finansowych. To wielka satysfakcja patrzeć, jak dzięki naszym wolontariuszom, chętnie chłoną wiedzę bankową- dodaje Sylwester Bieniek.

 

– Inicjatywa wolontariuszy Banku BPH jest bardzo cenna. W programie szkolnym brakuje zajęć, dzięki którym dzieci i młodzież mogłyby się zapoznać z praktycznymi aspektami funkcjonowania banków i produktów finansowych. Bank BPH stara się wypełniać tę lukę, a młodzież chętnie uczestniczy w lekcjach organizowanych przez bankowych wolontariuszy i bardzo je lubi-mówi Anna Figat z Hufca Pracy w Skierniewicach, jednej z placówek objętych programem.

Źródło: Bank BPH