27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościProgram Mieszkanie dla Młodych

Program Mieszkanie dla Młodych

Kupno własnego mieszkania to bardzo duży wydatek. Młodzi ludzie zakładając rodzinę nie mają możliwości wyprowadzić się, gdyż większości z nich nie stać na zakup własnego mieszkania. Konieczna byłaby dodatkowa pomoc, która ułatwiłaby realizację tych pragnień. Państwo stara się w jak największym stopniu ułatwić zakup mieszkania i rozpoczęcie nowego, samodzielnego życia. Obecnie wprowadzany jest program MdM. W ramach tego programu mamy szansę liczyć na pomoc państwa. Polega ona na dodatkach do wkładu własnego. Każda rodzina posiadająca troje dzieci lub więcej ma szansę również na wcześniejszą spłatę części kapitału kredytu. Aby uczestniczyć w programie Mieszkanie dla Młodych musimy spełniać określone warunki:

  • Nie możemy mieć wcześniej żadnego mieszkania własnego
  • Wiek kredytobiorców do 35 lat
  • Mieszkanie powinno być nabywane na rynku pierwotnym o określonej wielkości. W zależności od tego ile jest dzieci w rodzinie.
  • Kredyt musi być zaciągany na okres nie krótszy niż 15 lat i na kwotę nie niższą niż 50% wartości mieszkania
  • Koszt mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika w danej lokalizacji
  • Nie możemy kupować mieszkania większego niż 75 moraz domu o powierzchni powyżej 100 m2.

Osoby starające się o taki kredyt powinny już na wstępie zadeklarować chęć skorzystania z tego programu. Dzięki takim ułatwieniom więcej osób decyduje się na zakup własnego mieszkania, gdyż jest to szansa na poprawę warunków życiowych.  Ogromne znaczenie ma taka pomoc, gdyż dzięki temu więcej osób stać na własne mieszkanie, które daje nam poczucie bezpieczeństwa. Program MdM to szansa na spełnienie marzeń i dlatego bardzo wielu młodych ludzi decyduje się na kredyt hipoteczny w tym czasie. Dobrze jest więc dowiedzieć się czy spełniamy warunki odnośnie uczestnictwa w tym programie, gdyż może to wspomóc nas w zakupie mieszkania, które jest bardzo ważne dla każdej rodziny.