wtorek, 28 listopada, 2023
Strona głównaAktualnościCzy pożyczki online mogą być niebezpieczne?

Czy pożyczki online mogą być niebezpieczne?

szybkie_pozyczki_przez_internetSzybkie pożyczki reklamują się jako najlepszy sposób na pozyskanie pieniędzy w razie nagłych potrzeb. A jak wiadomo takie potrzeby pojawiają się zwykle niespodziewanie i w takich momentach, gdy trudno poradzić sobie za pomocą własnych środków pieniężnych. W takich wypadkach tradycyjne banki zwykle bywają zawodne – choćby dlatego, że potrzebują kilku dni na to, by zweryfikować zdolności kredytowe osoby ubiegającej się o pożyczkę.

Dlatego też alternatywa, jaką tworzy szybka pożyczka przez Internet, wydaje się tak atrakcyjna. Niestety, wiele sytuacji pokazuje, że taka forma pożyczki niesie w sobie niebezpieczeństwo, które polega na tym, że w praktyce okazuje się, że należy spłacić kwotę nawet kilkukrotnie wyższą, niż było to przewidywane (i to już łącznie z odsetkami). Dlaczego tak się dzieje? Czy pożyczki online faktycznie bywają niebezpieczne?

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie parabanki wiążą się z takim niebezpieczeństwem. Na rynku istnieje wiele solidnych i zaufanych firm, np. Vivus. Oczywiście, nie uniknie się tam oprocentowania czy kosztów dodatkowych, ale wszystko to jest w sposób czytelny przedstawione potencjalnemu pożyczkobiorcy.

Największym niebezpieczeństwem związanym z szybkimi pożyczkami online jest treść umowy. Dlatego zarówno KNF, jak i komornicy czy Urząd Ochrony Konsumentów apelują, by nawet kilka razy przeczytać dokładnie treść umowy i wszystkich załączników, a przy najmniejszych wątpliwościach skonsultować treść z prawnikiem. Nie należy też ślepo wierzyć hasłom reklamowym, takim jak „promocja” czy „za darmo”. Parabanki to instytucja finansowa, której zadaniem jest zarabianie, dlatego pod takimi hasłami i tak musi kryć się jakaś forma zarobku. Może być tak, że w przypadku „pożyczki za darmo” faktycznie nie ma oprocentowania, ale są opłaty dodatkowe, a warunki faktycznego skorzystania z promocji są tak trudne do spełnienia, że w konsekwencji i tak pożyczkobiorca często oddaje dług z odsetkami. Dlatego też bądźmy czujni, decydując się na pożyczkę online, ale pamiętajmy przy tym, że wszystko jest dla ludzi.

Podobne wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Najpopularniejsze