17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPożyczki - jak Wonga docenia spłacających na czas

Pożyczki – jak Wonga docenia spłacających na czas

Serwis Wonga to największy serwis pożyczkowy online działający na świecie. Na polskim rynku Wonga udziela pożyczek klientom detalicznym, a w Wielkiej Brytanii, gdzie został założony, znajduje klientów również wśród przedsiębiorców.

Jak pożycza się pieniądze?
Pożyczkę w serwisie Wonga możesz otrzymać po wejściu na stronę wonga.pl, wybraniu kwoty pożyczki i okresu pożyczkowania i wypełnieniu wniosku pożyczkowego. Na podstawie wniosku serwis automatycznie weryfikuje Twoje dane i sprawdza Twoją historię kredytową w BIK-u (jako jedyna instytucja niebakowa w Polsce) oraz w biurach informacji gospodarczej. System automatycznie sprawdza 8 tysięcy różnych danych i według nich ocenia zdolność kredytową swoich klientów. Pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu 15 minut od rozpoczęcia składania wniosku.
Kto może zaciągnąć pożyczkę?
Wonga kieruje swoje pożyczki do segmentu klientów biegle posługujących się internetem i często korzystających z różnych usług online. Klienci  korzystają z wielu usług finansowych, mają rachunek bankowy i stały dostęp do internetu.
Na jakiej podstawie udzielane są pożyczki?
Zanim Wonga udzieli Ci pożyczki sprawdza Twoją historię kredytową w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Po ocenie Twojego ryzyka kredytowego, przyznaje Ci pożyczkę. Serwis Wonga rozpatruje pozytywnie jedynie 4 wnioski pożyczkowe na 10. Dlatego pożyczki przyznawane są tylko wypłacalnym klientom.
Dlaczego warto terminowo spłacać pożyczki
Każda informacja na temat spłaty pożyczki trafia bezpośrednio do BIK-u. Kiedy terminowo spłacasz swoje pożyczki, budujesz swoją pozytywną historię kredytową. Dlatego świadomi klienci Wonga dbają o terminowe spłaty, bo wartością jest dla nich budowanie dobrej historii kredytowej.
Jak Wonga docenia swoich klientów?
Z usług serwisu Wonga korzysta wielu młodych ludzi, którym chwilowo brakuje płynności finansowej lub którzy chcą przeznaczyć dodatkowe środki na zaspokojenie chwilowej zachcianki. Ponad połowa klientów Wonga spłaca swoje pożyczki przed terminem. Serwis chce jednakjeszcze bardziej zmotywować swoich klientów i dlatego przygotował specjalny Program Korzyści.
Jak działa Program Korzyści?
Program Korzyści ma docenić i nagrodzić najsolidniejszych klientów Wonga, spłacających swoje zobowiązania zawsze w terminie. Według danych statystycznych serwisu Wonga, klient przeciętnie korzysta z pożyczki 4 razy do roku. Dlatego dodatkowe bonusy w postaci korzystniejszego oprocentowania pożyczki są nagrodą dla rzetelnych klientów. Oprócz tego, że serwis proponuje swoim klientom korzystne oprocentowanie, umieszcza też pozytywne informacje o spłatach pożyczki i przekazuje je do BIK-u. Klient buduje więc swoją pozytywną historię kredytową.
Jaki cel ma Program Korzyści?
Klienci, spłacający zawsze terminowo swoje zobowiązania, nie mogą płacić za tych, którzy beztrosko podchodzą do spłaty swojej pożyczki. Każda niespłacona pożyczka to dodatkowe koszty dla serwisu, które później muszą pokryć klienci. Każdy klient, który terminowo spłaca swoje pożyczki budują swoją pozytywną historię kredytową i mogą się cieszyć niższymi kosztami pożyczek w serwisie Wonga.
Jak zbudowany jest Program Korzyści?
Program Korzyści został podzielony na 4 segmenty (Start, Plus, Premium, Max), z którymi wiąże się całkowity koszt pożyczki oraz zniżki. Przejście z jednego segmentu na kolejny jest uzależnione od terminowej spłaty pożyczek oraz oceny punktowej BIK. Kiedy zaniedbasz terminową spłatę, spadasz na niższy poziom i otrzymujesz gorsze warunki pożyczki. Tabelę z dokładnymi danymi dotyczącymi zniżek, znajdziesz na stronie wonga.pl.
Serwis Wonga nagradza swoich stałych i wypłacalnych klientów. Dzięki Programowi Korzyści, klienci częściej spłacają swoje pożyczki terminowo. Dla klientów liczy się również budowanie pozytywnej historii kredytowej . Dlatego nie zwlekają ze spłatą nawet najmniejszych zobowiązań.