20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPożyczka pozabankowa – alternatywa dla kredytów

Pożyczka pozabankowa – alternatywa dla kredytów

W sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowych środków finansowych, zazwyczaj rozważamy pożyczenie pieniędzy od bliskich. Jeśli jest to niemożliwe lub suma, której potrzebujemy jest nieco większa, najczęściej decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Okazuje się jednak, że istnieje także inne rozwiązanie – wystarczy skorzystać z pożyczki pozabankowej, która może być świetną alternatywą dla produktów bankowych.

Pożyczka wciąż ma wielu przeciwników, jednak coraz więcej osób przekonuje się, że skorzystanie z usług instytucji pozabankowej może mieć wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wnioskowania o pożyczkę z dowolnego miejsca – wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do sieci. Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach online?
Pożyczaj skąd tylko chcesz!
To pierwsza ogromna zaleta pożyczek pozabankowych – cała procedura odbywa się przez Internet, dzięki czemu Klient może oszczędzić czas, który poświęciłby na stanie w kolejkach. To duże udogodnienie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że obecnie wizyta w banku w celu zaciągnięcia kredytu wiąże się zazwyczaj z koniecznością wykorzystania dnia urlopowego. W przypadku pożyczki online pora dnia nie jest tak istotna – wniosek możemy wypełnić o dowolnej godzinie, a najpóźniej następnego dnia roboczego otrzymamy odpowiedź.  Dodatkowo pożyczka online gwarantuje Klientowi pełny komfort – osoba, która zdecyduje się skorzystać z tego produktu finansowego, może pożyczyć pieniądze, nie ruszając się z domowego fotela lub kanapy.
Prostsze procedury
Bez wątpienia, skorzystanie z pożyczki pozabankowej jest znacznie prostsze niż zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku; z tego względu wiele osób uważa, że pożyczki online są znacznie mniej bezpieczne niż produkty finansowe udzielane przez banki. Rzeczywistość jest zupełnie inna; krótsze i mniej skomplikowane procedury nie muszą wcale oznaczać mniejszego bezpieczeństwa. Warto posłużyć się w tym miejscu przykładem działania wonga.com – firma, zanim zdecyduje się na udzielenie pożyczki, weryfikuje dane osobowe potencjalnego Klienta i dodatkowo sprawdza jego historię kredytową w BIK i za pośrednictwem biur informacji gospodarczej. Oznacza to, że zaciąganie zobowiązań w instytucjach pozabankowych nie musi być związane z jakimkolwiek niebezpieczeństwem czy nierzetelnością ze strony firmy.
Zawsze, kiedy chcesz pożyczyć tylko niewielką sumę
Czasami, zupełnie niespodziewanie, musimy zmierzyć się z dodatkowymi wydatkami; szukamy wtedy pomocy u najbliższych lub zwracamy się bezpośrednio do banku. Suma, jaką chcemy pożyczyć na ogół nie jest zbyt duża; najczęściej to kilkaset złotych, maksymalnie kilka tysięcy – większe inwestycje planujemy przecież z odpowiednim wyprzedzeniem. W ramach pożyczki pozabankowej możemy zazwyczaj pożyczyć właśnie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Tak jest chociażby w wonga.com – Klient może wybrać jedną z dwóch ofert (pożyczka krótkoterminowa lub ratalna) i tym samym pożyczyć nawet do 3000 zł (jeśli jest nowym Klientem i zdecydował się na zaciągnięcie zobowiązania rozłożonego na raty). Całkowity koszt pożyczki wyliczany jest indywidualnie (jednak dla Klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z oferty wonga.com i zdecydują się na pożyczkę krótkoterminową, wyniesie on 10 zł*).
Jak to zrobić?
Jeśli chcemy skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej, musimy najpierw dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Warto wejść na stronę główną firmy (na przykład https://www.wonga.pl/) i przy pomocy suwaków przeanalizować, która spośród dostępnych ofert jest dla nas korzystniejsza (możemy wybierać między pożyczką krótkoterminową a ratalną) – jaki jest ich całkowity koszt przy wybranym przez nas okresie spłaty. W ramach pierwszej opcji Klient może uzyskać do 1500 zł (lub 2500 zł, jeśli już wcześniej korzystał z usług wonga.com i terminowo spłacał zaciągnięte zobowiązania) z okresem spłaty wynoszącym do 60 dni. W ramach pożyczki ratalnej z kolei możliwe jest uzyskanie nawet 3000 zł (dla nowych Klientów) na okres nawet 12 miesięcy.
Po wybraniu oferty należy wypełnić formularz; jeśli wonga.com pozytywnie rozpatrzy wniosek, do Klienta wysyłany jest formularz informacyjny, a w razie zawarcia umowy pieniądze zostają przelane na wskazane przez niego wcześniej konto bankowe.
* Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki Krótkoterminowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,21%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 410 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 10 zł (w tym: prowizja 10 zł, odsetki 0 zł), okres kredytowania 60 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 17 października 2016 na reprezentatywnym przykładzie.