12.8 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPortfel Roku 2005 dla mPLANU

Portfel Roku 2005 dla mPLANU

mBank otrzymał nagrodę “Portfel Roku 2005” za mPLAN hipoteczny denominowany we frankach szwajcarskich. Dodatkowo eksperci uznali KREDYT ratalny plus za jeden z najlepszych kredytów konsumenckich na rynku. W rankingu przeprowadzonym przez redakcję tygodnika Wprost, mPLAN hipoteczny został uznany za najlepszy kredyt mieszkaniowy denominowany we frankach szwajcarskich. Specjaliści docenili produkt mBanku za korzystne oprocentowanie, niski koszt kredytu (odsetki i prowizja) oraz szeroką dostępność.

“Ostatnie trzy lata pokazały coraz większą dojrzałość społeczeństwa w podejmowaniu decyzji kredytowych, wynikającą m.in. z rosnących potrzeb mieszkaniowych Polaków. Warto tutaj zauważyć, że dynamika wzrostu portfela kredytowego utrzymuje się na poziomie ok. 40% i stale rośnie. Podczas, gdy w Unii Europejskiej kredyty hipoteczne stanowią 43% PNB, w Polsce relacja ta wynosi tylko 5%. Dlatego większość banków obecnych na rynku polskim, w tym również mBank, upatruje właśnie w kredytach hipotecznych strategiczny obszar ekspansji i źródło wysokich oraz stabilnych przychodów.” – podkreśla Piotr Gawron zarządzający mBankiem.

O zaletach mPLANU hipotecznego mBank świadczy m.in.: atrakcyjne oprocentowanie kredytu (mBank obniżył oprocentowanie mPLANU hipotecznego we wszystkich walutach). Oprocentowanie kredytu w CHF wynosi od 1,55% do 3,20%, brak ukrytych opłat i prowizji – np. za wcześniejszą spłatę, jak również przewalutowanie kredytu, możliwość refinansowania i konsolidacji kredytów zaciągniętych w innych bankach, okres kredytowania- nawet do 45 lat.
Jednocześnie jury rankingu wyróżniło KREDYT ratalny plus jako jeden z najlepszych kredytów konsumenckich na rynku. Jak pokazało porównanie, produkt mBanku został doceniony za niskie koszty, minimalny wymagany dochód i szeroką dostępność dla dużego grona Klientów.
KREDYT ratalny plus można otrzymać na dowolny cel, bez zbędnych formalności, nawet przy niskich stałych dochodach. mBank nie wymaga poręczycieli czy też dodatkowego ubezpieczenia. Dodatkowo, będąc Klientem, można uzyskać kredyt jedynie na podstawie 2 dokumentów tożsamości. Aby otrzymać wyższy limit, wniosek może złożyć dwóch niespokrewnionych ze sobą kredytobiorców.

“Dzisiaj należymy do czołówki największych banków detalicznych w Polsce. To warte podkreślenia osiągnięcie, gdyż nasza strategia nadal nastawiona jest na zdalne pozyskiwanie i obsługę Klientów – głównie przez kanał internetowy. Ponad 70% całkowitej akwizycji Klientów odbywa się poprzez Internet. Warto zatem podkreślić, iż mimo braku rozbudowanej sieci naziemnej od początku roku portfel wszystkich kredytów w mBanku zwiększył się o ponad 800 milionów zł do 1,55 miliarda zł.” – dodaje Piotr Gawron.

źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank