6.3 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościPolisy OC na Allegro

Polisy OC na Allegro

Jeśli myślałeś, że jako kierowca nie masz żadnego wpływu na cenę swojej polisy OC, to grubo się mylisz. Od 14. września br. porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl wystawia na platformie Allegro.pl polisy OC, które użytkownicy mogą licytować od symbolicznej złotówki.

“rankomat.pl jako pierwszy w Polsce udostępni polisy OC na aukcji internetowej z ceną wywoławczą 1 zł. To nie żart. Z naszych analiz wynika, że większość kierowców w Polsce jest ubezpieczonych w niewłaściwej dla siebie firmie ubezpieczeniowej – to znaczy ich ubezpieczenie jest droższe od tego, które mogliby uzyskać w innym towarzystwie. Dlatego zakładamy, że jeśli kierowcy będą mogli sami zaproponować cenę za swoje polisy, znajdziemy dla każdego z nich odpowiedniego ubezpieczyciela. Wystarczy w wyszukiwarce Allegro.pl wpisać frazę „rankomat.pl OC od 1zł”.” – mówi Wojciech Rabiej z rankomat.pl – “Co więcej, jeśli kierowca na koniec aukcji zaproponuje kwotę zbyt wysoką, nie pozbawimy go nadpłaty, tylko uzupełnimy polisę o ubezpieczenia dodatkowe: NNW czy pakiet assistance.” – zapewnia Rabiej.

Wszystkie aukcje trwają siedem dni. W tym okresie każdy użytkownik Allegro.pl, który potrzebuje polisy OC nie szybciej niż za 3 tygodnie (jest to czas potrzebny na zakończenie aukcji i formalności), będzie mógł wziąć udział w licytacji i zaproponować swoją cenę ubezpieczenia. Licytując, allegrowicz nie musi udostępniać żadnych informacji o sobie i swoim pojeździe – poda je dopiero po wygraniu aukcji. rankomat.pl zapewnia, że znajdzie ubezpieczenie za taką kwotę, jaką licytacja osiągnie na samym końcu lub pokryje różnicę w cenie, jeżeli okaże się, że allegrowicz wylicytował polisę w cenie, za którą żaden ubezpieczyciel nie zaoferuje mu ubezpieczenia OC.

“Na początku porównywarka wystawi 10 polis OC. Cena wywoławcza każdej aukcji będzie wynosić 1 zł bez ”ceny minimalnej”. Zachęcanie kierowców do określenia ceny, za jaką chcą kupić swoje OC to nowatorski pomysł, ale jeśli aukcje będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, z pewnością zorganizujemy więcej licytacji.” – dodaje Wojciech Rabiej.

źródło: rankomat.pl – informacja prasowa