17 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościInwestycje w kruszec mogą być bezpieczne

Inwestycje w kruszec mogą być bezpieczne

Inwestycje w kruszec mogą być bezpieczneLokowanie pieniędzy na lokatach bankowych nie jest już tak opłacalne, jak jeszcze rok czy dwa lata temu. Wszystkiemu winna jest nowelizacja Ordynacji podatkowej, przez którą zlikwidowane zostały z polskiego rynku bankowego tak zwane lokaty antypodatkowe. Były to depozyty z kapitalizacją jednodniową, przy których wykorzystywano lukę w zaokrąglaniu odsetek i nie płacono od zysków z lokaty podatku w wysokości 19%.

W co więc warto teraz zainwestować? Zastępstwem dla lokat jednodniowych miały być polisolokaty, choć eksperci od razu zaznaczali, że ich wprowadzenie do oferty bankowej nie będzie takie proste. Problemem było to, że bank musiał zawiązać współpracę z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, aby móc ją zaoferować swoim klientom.

W ostatnim czasie na rynku depozytowym pojawił się ciekawy produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy – struktura Raiffeisen Banku Polska. Był on oferowany klientom do 24 sierpnia bieżącego roku i nosił nazwę „Platynowej Inwestycji”. Przez kolejne dwa lata klienci, którzy zdecydowali się na dokonanie takiej inwestycji będą oczekiwać na zyski z niej. W tym czasie rozstrzygnie się, jak będą one wysokie. Produkt opiera się na notowaniach platyny z rynku londyńskiego i to od nich zależny jest przyszły zysk inwestorów.

W rzeczywistości „Platynowa inwestycja” w Raiffeisen Banku Polska to nic innego jak ubezpieczenie z wysokim zyskiem. Jest to dwuletnie ubezpieczenie na życie i dożycie, które pozwala na wypracowanie zysków zwolnionych z 19% podatku od zysków kapitałowych. W zasadzie, formalnie nie jest to lokata, ale właśnie wspominana powyżej polisolokata. Została ona przygotowana przez Raiffeisen Bank we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa. Najważniejsze dla klientów inwestujących w ten produkt strukturyzowany Raiffeisen Banku było niewątpliwie to, że daje on pełną ochronę kapitału w dacie zakończenia ochrony ubezpieczeniowej. Klient nie musi martwić się tym, że po upływie dwóch lat jego oszczędności zostaną w jakikolwiek sposób uszczuplone.

„Platynowa Inwestycja” to bezpieczna forma inwestowania w platynę, która może przynieść wysoką stopę zwrotu inwestorom. Rynek surowców wspierany jest niskimi stopami procentowymi i możliwością zliberalizowania polityki monetarnej w wielu krajach na świecie. Maksymalnie, klient może uzyskać ze swojej inwestycji premię w wysokości 27-33% po okresie 2 lat pod warunkiem, że w tym czasie wartość indeksu PLTMLNPM nie przekroczy 130% wartości początkowej. Jeśli limit ten zostanie przekroczony, zysk wyniesie 9-11% w skali roku.