17.5 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPolisa na wypadek śmierci – sprawdź, jak zabezpieczyć swoją rodzinę

Polisa na wypadek śmierci – sprawdź, jak zabezpieczyć swoją rodzinę

rodzinaGdy myślisz o swoich najbliższych, być może zastanawiasz się, jak zabezpieczyć ich na wypadek swojej śmierci. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy jesteś głównym żywicielem rodziny, a brak twojej pensji byłby dla rodziny bardzo odczuwalny.

Chcesz wykupić polisę na życie? Zastanawiasz się jaką wybrać, aby możliwie najlepiej zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek swojej śmierci? Możliwości masz całkiem sporo, bo dziś na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkie proponują potencjalnym klientom ubezpieczenie na życie, które dodatkowo można rozszerzyć o różne pakiety.

Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia?

Dotychczas nie interesowałeś się produktami oferowanymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe? Oznacza to, że możesz mieć spory problem z wyborem najlepszego ubezpieczenia. Jeżeli nie chcesz stracić sporej ilości czasu, porównując aktualnie dostępne oferty, powinieneś skorzystać z pomocy specjalistów. Zamiast jednak udać się do agenta wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, sprawdź, gdzie działalność prowadzi multiagent. Taki w ofercie będzie posiadał ubezpieczenia od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W rezultacie będzie mógł ci zaproponować najlepszą polisę na życie.

Co możesz zakupić?

Gdy zależy ci na zabezpieczeniu najbliższych na wypadek twojej śmierci, powinieneś zainteresować się:

  • tradycyjnym ubezpieczenie na życie – jeżeli zakupisz je bez dodatkowych opcji, to ubezpieczyciel będzie zobowiązany wypłacić twoim najbliższym odszkodowanie na wypadek twojej śmierci;
  • ubezpieczeniem posagowym – to rozwiązanie szczególnie polecane osobom mającym na utrzymaniu dzieci. Dzięki ubezpieczeniu posagowemu, możesz zapewnić dziecku finansowe zaplecze, gdyby ciebie zabrakło.

Możesz wybierać wśród różnych produktów, dlatego warto zastanowić się, czego oczekujesz od ubezpieczenia. Najważniejsze jest to, aby polisa na życie, którą nabędziesz, rzeczywiście zabezpieczyła finansowo najbliższych na wypadek twojej śmierci.

Suma ubezpieczenia ma znaczenie

Jeżeli zdecydowałeś się na tradycyjne ubezpieczenie na życie, szczególną uwagę powinieneś zwrócić na wysokość sumy ubezpieczenia. Dlaczego? To właśnie od niej zależy, jaka kwota  zostanie wypłacona twoim bliskim. Dobrze, abyś realnie określił potrzeby finansowe swoich najbliższych, bo w przeciwnym razie może okazać się, że pieniądze, które wypłaciło towarzystwo ubezpieczeniowe, faktycznie nie pokrywają ich potrzeb.

Suma ubezpieczenia jest ściśle połączona z wysokością składki. Im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzesz, tym wyższą zapłacisz składkę. Musisz wziąć to pod uwagę. Określając maksymalną wysokość składki, musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje zobowiązania i rodzinny budżet, lecz także sumę ubezpieczenia. W tym przypadku nie opłaca się jej zaniżać, bo wówczas nie będziesz miał komfortu psychicznego, że faktycznie udało ci się zabezpieczyć rodzinę na wypadek twojej śmierci.