16.4 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPolisa dla zmieniających lokum

Polisa dla zmieniających lokum

mBank, wspólnie z TU Compensa oraz TU Generali, przygotował pakiet ubezpieczeń dla osób korzystających z kredytu hipotecznego w ramach mPLANU. Nowa oferta ubezpieczeniowa daje gwarancję spłaty zaciągniętego kredytu. Oferta przygotowana przez mBank daje kredytobiorcom poczucie bezpieczeństwa zapewniając gwarancję spłaty kredytu lub pożyczki, mimo wystąpienia zdarzeń mających negatywny wpływ na sytuację finansową Klienta i jego rodziny.
Program ubezpieczeniowy mBanku składa się z trzech ubezpieczeń, do których kredytobiorcy mPLANU przystępują dobrowolnie:
Ubezpieczenie na życie i od trwałej niezdolności do pracy – w przypadku śmierci Klienta lub całkowitej i trwałej niezdolności do pracy w wyniku wypadku lub choroby, Towarzystwo Ubezpieczeniowe jednorazowo spłaci pozostałą część zadłużenia Klienta. Produkt przygotowany jest we współpracy z TU Compensa Życie SA.
Ubezpieczenie od bezrobocia – umożliwia terminowe spłacanie kredytu, gdy kredytobiorca straci pracę lub też zlikwiduje działalność gospodarczą. Ubezpieczone mogą zostać osoby pracujące na czas określony lub nieokreślony jak i prowadzące działalność gospodarczą. Świadczenie obejmuje maksymalnie 12 rat kredytu, opłacane jest przez TU Compensa SA do czasu znalezienia przez Klienta nowego źródła dochodu.
Ubezpieczenie nieruchomości – przedmiotem ubezpieczenia są budynki i lokale mieszkalne, w tym również w budowie, wraz z elementami stałymi, będące zabezpieczeniem kredytu. Aby przystąpić do ubezpieczenia, wystarczy złożyć deklarację podczas rozmowy z doradcą kredytowym i wspólnie ustalić sumę ubezpieczenia. Ubezpieczenie zostało przygotowane przez Generali TU SA.
Wyróżnikami proponowanych ubezpieczeń są:

  • brak prowizji bankowej dla osób przystępujących do ubezpieczenia na życie lub od bezrobocia,
  • konkurencyjna cena,
  • w ubezpieczeniu na życie i od bezrobocia składka za pierwsze dwa lata powiększa kwotę kredytu, dzięki czemu jej opłacana w ratach kredytu – Klient nie musi dysponować dodatkowymi środkami, aby się ubezpieczyć,
  • łatwy sposób przystąpienia do ubezpieczenia.

Dla Klienta zaciągającego kredyt hipoteczny, szczególnego znaczenia nabiera konieczność zabezpieczenia siebie i najbliższych przed zdarzeniami losowymi. Dlatego mBank, wraz z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi przygotował proste i wygodne rozwiązanie, które zagwarantuje posiadaczom mPLANU hipotecznego większy komfort.Wprowadzenie pakietu ubezpieczeń to element szerszej współpracy między mBankiem i TU Compensa, TU Compensa Życie, Generali TU SA oraz Generali Życie TU SA, z którymi mBank współpracuje m.in. przy sprzedaży przez Internet ubezpieczeń komunikacyjnych, życiowych, mieszkaniowych i podróżnych.
źródło: mBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: mBank