8.6 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościPołączenie spółek leasingowych Banku Handlowego

Połączenie spółek leasingowych Banku Handlowego

Na początku stycznia dwie spółki leasingowe Banku Handlowego – Handlowy Leasing SA i Citileasing Sp. z o.o. połączą się. Nowa spółka nosić będzie nazwę Handlowy Leasing Sp. z o.o. Uchwała o połączeniu podjęta została 2 grudnia 2005 roku na Walnych Zgromadzenia obu spółek, natomiast 10 stycznia połączenie zostało wpisanie do rejestru przedsiębiorców. Połączenie spółek jest konsekwencją fuzji Citibank (Poland) S.A. oraz Banku Handlowego w Warszawie SA, które posiadały zależne od siebie spółki leasingowe. Finalizację połączenia obu spółek poprzedził proces wdrażania systemu komputerowego pozwalający na kompleksową obsługę transakcji leasingowych.

“Miniony rok był udany dla spółek leasingowych Banku Handlowego – wartość zawieranych transakcji leasingowych wzrosła o ok. 50% w stosunku do roku 2004; 2005 rok spółki zamknęły kwotą ponad 300 mln złotych nowo zawartych umów. Dla firm niebędących Klientami Banku Handlowego rozszerzyliśmy w 2005 roku ofertę o leasing wózków widłowych, maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i obrabiarek. W ubiegłym roku koncentrowaliśmy nasze działania na doskonaleniu serwisu obsługi Klienta, uruchomiliśmy Dział Obsługi Leasingu oraz aktywowaliśmy infolinię dla Klientów.” – mówi Jerzy Śledziewski, Prezes Zarządu Handlowy-Leasing Sp. z o.o.

“Działania Handlowy-Leasing Sp. z o.o. będą się koncentrowały na zwiększeniu aktywności na rynku; celem spółki jest powiększenie portfela leasingowego. W bieżącym roku planujemy dołączyć do grupy 10 największych firm leasingowych. Zakładamy, że do końca br. uda nam się zwiększyć nasze zaangażowanie w rynku do około 4-5%. Chcielibyśmy być spółką pierwszego wyboru dla Klientów Banku Handlowego w Warszawie S.A. zapewniając im dobrą ofertę i bardzo dobry serwis. Dla Klientów Banku przeprowadzamy szeroki zakres transakcji – od małych kontraktów na samochody po umowy dużej wartości np. na linie produkcyjne.” – mówi Jerzy Śledziewski.

Spółce zależy także na zwiększeniu sprzedaży dla firm nie będących Klientami Banku Handlowego i umocnieniu relacji z dostawcami w ramach programów produktowych, tak w zakresie środków transportu jak i rynku maszyn. Rynek leasingu w Polsce znajduje się w fazie stałego rozwoju. Przedsiębiorcy zwiększają inwestycje, dzięki czemu coraz więcej firm zainteresowanych jest leasingiem; widoczne jest to zarówno wśród mniejszych oraz średnich firmach, jak również wśród
wielu dużych podmiotów.

“Jest kilka ważnych przesłanek do optymistycznego patrzenia w przyszłość takich jak: prognozy makroekonomiczne w tym wzrost inwestycji czy wciąż znacznie mniejszy od europejskiego, ale z wyraźną tendencją rosnącą, udział leasingu w finansowaniu inwestycji. Klienci często wybierają leasing ze względu na szybszą, bardziej elastyczną formę finansowania środków trwałych i korzyści podatkowe. Ważny jest również fakt, iż firma leasingowa zajmuje się zakupem i ubezpieczeniem przedmiotu leasingu. Rok 2005 to doskonały rok w leasingu maszyn – po trzech kwartałach wzrósł on o 51% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2004, co oznacza duży wzrost inwestycji w wielu firmach, w tym często wśród firm z sektora średnich czy małych przedsiębiorstw. W niektórych typach środków trwałych leasing staje się dominującą formą finansowania. Sądzę, że w okresie kilku lat wartość maszyn oddanych w leasing ma szanse prześcignać leasing środków transportu.” – dodaje Jerzy Śledziewski.

źródło: Citibank Handlowy – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Citibank Handlowy