22.4 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPocztowe Konto 500+ i wniosek Rodzina 500 plus przez Pocztowy24

Pocztowe Konto 500+ i wniosek Rodzina 500 plus przez Pocztowy24

Od 4 kwietnia br. osoby chcące skorzystać z Programu Rodzina 500 plus mogą wypełnić i wysłać wniosek za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Pocztowy24. Swoim Klientom Bank Pocztowy rekomenduje wskazanie do przelewu świadczenia nowego w ofercie oszczędnościowego Konta 500+ lub Pocztowego Konta ZawszeDarmowego.

Bank Pocztowy umożliwia wypełnienie i wysłanie wniosku w Programie Rodzina 500 plus za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Pocztowy24 od 4 kwietnia 2016 r. Z tego sposobu wnioskowania o rządowe wsparcie mogą skorzystać osoby będące Klientami Banku Pocztowego i posiadające dostęp do serwisu Pocztowy24.

– Specjalnie dla osób, które chciałyby złożyć wniosek w Programie Rodzina 500 plus za pośrednictwem serwisu Pocztowy24, a nie posiadają jeszcze rachunku w Banku Pocztowym, przygotowaliśmy nowy produkt oszczędnościowy o nazwie Pocztowe Konto 500+. Może on z powodzeniem posłużyć Klientowi Banku jako rachunek wskazany do przelewania świadczeń z rządowego Programu oraz przynieść dodatkowe zyski, gdyż ulokowane na nim nowe środki do określonej kwoty oprocentowane są na poziomie 4% w skali roku – mówi Karolina Stefanowicz, Dyrektor Biura Produktów Depozytowych w Banku Pocztowym.

Pocztowe Konto 500+ to konto oszczędnościowe oprocentowane na poziomie 4% w skali roku (dla nowych środków do kwoty 5 tys. zł), którego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. Przygotowane specjalnie z myślą o beneficjentach Programu Rodzina 500 plus, sprzyja systematycznemu oszczędzaniu nawet niewielkich kwot. Dodatkowe korzyści z posiadania takiego konta to m.in. możliwość wpłat i wpłat  w dowolnym czasie bez utraty odsetek, dostępność do konta 24h na dobę przez bankowość internetową Pocztowy24.  

Poza Pocztowym Kontem 500+, Bank zachęca swoich Klientów do wskazywania we wniosku Rodzina 500 plus także Pocztowego Konta ZawszeDarmowego, na które również mogą trafiać środki ze wsparcia w Programie.

Jak wnioskować przez Pocztowy24

Po uzupełnieniu i przesłaniu wniosku przez Pocztowy24 (informacje, jak wypełnić wniosek dostępne są m.in. na stronie https://www.pocztowy.pl/indywidualni/…), dalsza część procesu przebiega już poza Bankiem.

Z Emp@tii, systemu informatycznego dla służb zabezpieczenia społecznego na wskazany we wniosku adres e-mail osoba wnioskująca otrzymuje Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) swojego wniosku.

Następnie organ prowadzący w gminie, np. MOPS po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, tj. po przyznaniu świadczenia wychowawczego w drodze decyzji administracyjnej, co miesiąc wypłaca świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500+.

W ramach Grupy Poczty Polskiej Klienci mają także możliwość złożenia wniosku w Programie Rodzina 500 plus w sposób tradycyjny – wysyłając go listem poleconym w wybranej placówce Poczty Polskiej. Klienci zainteresowani zbieraniem środków finansowych na przyszłość dziecka mogą skorzystać również z przygotowanego przez Ubezpieczenia Pocztowe polisy – Posag na start, która może być w całości lub części opłacana ze środków pozyskanych w Programie Rodzina 500+.

Źródło: Bank Pocztowy