14.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPocztowa Karta Kredytowa

Pocztowa Karta Kredytowa

Pocztowa Karta KredytowaOd grudnia 2010 roku w Banku Pocztowym dostępna będzie Pocztowa Karta Kredytowa. Tego rodzaju produkt kredytowy jest w powszechnym użyciu w Polsce i oferuje go większość banków. Jak do tej porty nie był on dostępny w ofercie Banku Pocztowego.
Dziś Bank Pocztowy deklaruje, że aby stać się posiadaczem karty kredytowej Visa Classic wystarczy dochód na poziomie 700 zł netto na miesiąc. O przyznanie karty kredytowej można wnioskować w każdym oddziale banku, za pośrednictwem strony internetowej i infolinii. Niestety, ale wniosku nie złożymy w placówkach bankowych, pomimo prowadzonej przez nie współpracy z bankiem.
Na karcie możemy otrzymać limit w wysokości od 500 do 5000 zł. W porównaniu do standardowych ofert kart kredytowych innych banków, limit ten nie jest wysoki.
Warto zaznaczyć, że okres, w którym bank nie nalicza odsetek dla Pocztowej Karty Kredytowej wynosi, podobnie jak w innych bankach – 55 dni. Oprocentowanie kredytu wynosi zaś 20%, zarówno w przypadku transakcji gotówkowych, jak i bezgotówkowych. Podobne oprocentowanie oferują banki działające dziś na rynku. Możliwe jest obniżenie oprocentowania do 17%, ale mogą na nie liczyć wyłącznie pracownicy sektora publicznego i podmioty, z którymi bank współpracuje.
Bank Pocztowy pobiera opłatę za wydanie karty, która uzależniona jest od posiadania w nim konta. Dla osób będących właścicielami Pocztowego Konta Standard lub Nestor, karta wydawana jest bezpłatnie. Dla innych kont wydanie karty kosztuje wstępnie 20 zł za kartę główną i 10 zł za kartę dodatkową. Dodatkowo, od wszystkich posiadaczy karty kredytowej będzie pobierana miesięczna opłata za jej obsługę w wysokości 4 zł miesięcznie za kartę główną i 2 zł za dodatkową.
Wszyscy klienci, którzy będą aktywnie korzystać z przyznanego limitu kredytowego mają szansę na nieznaczne zmniejszenie owych opłat, dzięki programowi „Premia za zakupy”. W ramach tego programu bank zwróci 1% wartości zakupów dokonanych kartą, maksymalnie będzie to jednak 20 zł miesięcznie (do 240 zł rocznie).
Trzeba stwierdzić, że zaproponowane przez Bank Pocztowy opłaty związane z kartą kredytową, nie należą niestety do najniższych. Łącznie wyniosą one rocznie 68 lub 48 zł za pierwsze 12 miesięcy użytkowania karty i 48 zł za każdy, kolejny rok. Bank Pocztowy nie zdecydował się na wprowadzenie, powszechnie występującej przy innych ofertach, możliwości zwrotu lub obniżki opłaty za kartę w zależności od wartości transakcji nią dokonywanych. Natomiast, zdecydowanym atutem Pocztowej Karty Kredytowej jest to, że bank daje możliwość zwrotu 1% wartości zakupów dokonanych kartą. Umożliwia to zmniejszenie ponoszonych opłat o maksymalnie 20 zł miesięcznie, przy założeniu, że w każdym miesiącu dokonamy zakupów na kwotę 2 000 zł.
M.M.
bankowynet.pl