22.4 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPKO BP najbardziej nowoczesny

PKO BP najbardziej nowoczesny

PKO BP najbardziej nowoczesnyNajwiększy bank państwowy, PKO BP otrzymał nagrodę w kategorii „Bankowość elektroniczna i e-finanse” od Gazety Bankowej. Serwis bankowości elektronicznej należący do PKO Banku Polskiego Inteligo zostało uznane za „Bankowego Lidera Informatyki Instytucji Finansowych 2010”. Ten technologiczny konkurs pokazuje, że największy bank Polski jest jak najbardziej nowoczesny.
Przewodniczącym Kapituły konkursowej był profesor Andrzej Gospodarowicz pracujący na Uniwersytecie Ekonomicznym. Powiedział on, że PKO BP ma nowoczesne podejście do technologii i w wysokiej mierze dba o wygodę klientów. Jest liderem bankowości elektronicznej, prowadzi właściwą strategię, a stosowane przez niego rozwiązania nie ustępują bankom zlokalizowanym na terenie Europy.
To już kolejna nagroda dla PKO Banku Polskiego w dziedzinie zastosowania w praktyce nowoczesnych technologii. Dział IT funkcjonujący w strukturach banku podejmuje się coraz to nowych, większych wyzwań, jako że wciąż wzrasta skala działania PKO BP. Jest to największa instytucja finansowa w naszym kraju więc naturalne jest, że stosowane w niej rozwiązania, także te o charakterze informatycznym, muszą mieć szeroką skalę i korzystać ze zdobyczy nowoczesnych technologii. Internetowa marka PKO BP, a mianowicie Inteligo, ma się coraz lepiej, a to za sprawą wprowadzenia nowych, fundamentalnych rozwiązań aplikacyjnych.
Zmieniana jest wciąż infrastruktura informatyczna banku, dzięki czemu można przeprowadzać pilotażowe wdrożenia, chociażby te obejmujące swym zakresem oferty dla przedsiębiorstw. Mowa tu o ofercie iPKO biznes, która cieszy się ogromną popularnością na rynku. Pilotażowe programy i aplikacje w Inteligo są sposobem na sprawdzenie poprawności i funkcjonalności rozwiązań, jakie w przyszłości mają zostać udostępnione wszystkim klientom korzystającym z oferty PKO BP.
Grupą testerów są tu ludzie wymagający, ale jednocześnie otwarci na nowe rozwiązania. Testowaniu podlegają rozwiązania kartowe, autoryzacyjne, jak i działania z zakresu wspomagania procesów biznesowych oraz technologie mobilne.
Wirtualnym serwisem bankowym w PKO BP jest Inteligo i to dzięki niemu bank otrzymał wspominane, prestiżowe odznaczenie „Lidera informatyki” w kategorii „Bankowość elektroniczna i e-finanse”. Kapituła konkursu uznała, że Inteligo jest projektem w pełni funkcjonalnym, pozwalającym na wykorzystywanie w bankowości zdalnych kanałów dostępu do oferty.
W PKO BP zachodzą poważne zmiany, także te wizerunkowe. Dotychczas był on postrzegany jako bank tradycyjny i konserwatywny, który niechętnie patrzy w stronę nowinek technicznych, możliwych do zastosowania w bankowości. Dziś sytuacja ta wyraźnie się zmienia. Wystarczy przy tym wspomnieć o kampanii reklamowej banku, której twarzą został showman Szymon Majewski. Obszar informatyki wydatnie wspiera zachodzące zmiany na gruncie banku PKO BP.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: PKO Bank Polski