30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPKO BP dla sektora MSP

PKO BP dla sektora MSP

PKO BP dla sektora MSPBank PKO BP poszerza swoją ofertę adresowaną do podmiotów gospodarczych, funkcjonujących dokładnie w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Mowa tu o promocyjnej ofercie Biznes Waluta, która umożliwia firmom korzystanie z usług finansowych na wielce preferencyjnych warunkach. Adresatami oferty są małe i średnie firmy, które w trybie regularnym, z podobną częstotliwością w ciągu danego czasookresu, dokonują różnorodnych transakcji walutowych. Firmy korzystające z nowej oferty będą mogły na bieżąco śledzić kursy wymiany walut.
Pakiet ofertowy dla firm określany mianem Biznes Waluty pozwala na samodzielne negocjowanie przez klientów biznesowych kursów walut w taki sposób, aby przeprowadzane przez nich transakcje były zawierane po atrakcyjnej cenie. Jeśli przedsiębiorstwo skorzysta z nowej oferty PKO BP nie będzie już musiało kontaktować się z dealerem w celu wykonania transakcji. Biznesmen nie będzie też musiał odwiedzać w takich przypadkach oddziału banku. Wystarczy, że będzie posiadał komputer z łączem internetowym, aby efektywnie i szybko zarządzać pieniędzmi zgromadzonymi na koncie firmowym.
PKO BP postanowił odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów z tego sektora i oddać im do dyspozycji możliwość w pełni bezpłatnego korzystania z nowoczesnej Internetowej Platformy Transakcyjnej iPKOdealer. Zawierane za pośrednictwem owej platformy transakcje walutowe będą automatycznie księgowane między kontami bankowymi należącymi do klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient będzie miał od razu pełny dostęp do zgromadzonych na rachunku bieżącym środków z transakcji walutowych.
Oferta Biznes Waluta zakłada prowadzenie dla klientów rachunków bieżących w złotówkach. Jednocześnie, klienci mają za jej pośrednictwem dostęp do bezpłatnego rachunku walutowego z możliwością założenia dodatkowych kont. Bank daje im atrakcyjne warunki zakładania rachunków bieżących i walutowych. Klienci mogą wybrać spośród 5 różnych pakietów biznesowych stworzonych przez PKO BP dla firm. Różnią się one pomiędzy sobą rodzajem i skalą prowadzonej przez klienta działalności gospodarczej.
Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest atrakcyjny dla banków, ponieważ tkwi w nim duży potencjał rozwoju. Dlatego też PKO BP rozwija ofertę skrojoną na miarę potrzeb takich przedsiębiorców. Nowa Internetowa Platforma Transakcyjna iPKOdealer umożliwi klientom biznesowym nie tylko dokonywanie w wygodny sposób transakcji walutowych, ale jednocześnie w ramach pakietu Biznes Waluta otrzymają oni darmowy dostęp do bankowości internetowej iPKO Biznes. Bankowość ta obsługuje małe i średnie przedsiębiorstwa.
Warto przy tym podkreślić, że służy ona do bezpłatnej realizacji przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego, a to nie jedyna jej funkcjonalność. Klienci biznesowi mogą również skorzystać z preferencyjnych poleceń wypłat w obrocie dewizowym SEPA. Mowa tu o wypłatach zarówno wychodzących, jak i tych otrzymywanych na konto.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: PKO Bank Polski