30.7 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPKO Bank Polski partnerem światowego kongresu studentów

PKO Bank Polski partnerem światowego kongresu studentów

PKO Bank Polski został partnerem 68. Światowego Kongresu AIESEC – największej międzynarodowej organizacji studenckiej. Kongres zaplanowany jest na sierpień br. w Warszawie. Przedstawiciele Banku wezmą udział w cyklu konferencji poprzedzających kongres – SpeakOut Tour. 28 kwietnia zapraszamy na spotkanie do Warszawy.


Program każdego z wydarzeń SpeakOut Tour obejmuje warsztaty „Przedsiębiorczość finansowa – czyli jak zarządzać własnym budżetem?” przygotowane przez partnerów cyklu. Podczas spotkania w Warszawie (czwartek 28 kwietnia) warsztat poprowadzi Rafał Madej – dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych, w PKO Banku Polskim. Weźmie także udział w debacie na temat “Własna firma czy etat? Czy warto założyć działalność gospodarczą?”. Jej uczestnicy zastanowią się m.in. jakie cechy pomagają przedsiębiorcy osiągać sukcesy, czy pracując na etacie można się spełnić zawodowo oraz porozmawiają o zaletach pracy w korporacji. Rafał Madej poprowadzi także warsztaty 16 maja podczas spotkania w Łodzi.

 

SpeakOut Tour to cykl jednodniowych spotkań w pięciu miastach Polski (Wrocław, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Kraków) dla studentów i absolwentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i porozmawiać o problemach otaczającego świata, ważnych szczególnie dla młodego pokolenia. Celem jest wprowadzenie studentów oraz młodych ludzi z Polski w dyskusję na temat różnorodności, przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju.

 

W programie oprócz warsztatów i debaty przedstawicieli różnych sektorów gospodarki, przewidziana jest prelekcja gościa specjalnego oraz konkurs. Jego 6 uczestników otrzyma możliwość wygłoszenia krótkiego dziesięciominutowego wystąpienia podczas Global YouthSpeak Forum – wydarzenia organizowanego w ramach 68. Światowego Kongresu AIESEC. Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zarejestrować się na konferencję w swoim mieście. Szczegóły oraz możliwość rejestracji na stronie www.speakout.aiesec.pl.

>

 

Światowy Kongres AIESEC 2016 odbędzie się w Warszawie i potrwa od 14 do 23 sierpnia 2016. Będzie miejscem wymiany opinii ponad tysiąca uczestników z ponad 120 krajów. Podczas kongresu przewidziana jest m.in. ekspozycja najciekawszych elementów kultury, historii i tradycji państw biorących udział w Kongresie (Globalna Wioska), poznanie polskich tradycji, kultury, historii, rozwoju i możliwości, jakie oferuje (Polski Wieczór) oraz konferencja będąca platformą do dialogu młodych ludzi ze światowymi liderami biznesu i ekspertami z różnych dziedzin i sektorów związanych z przedsiębiorczością, zrównoważonym rozwojem i różnorodnością (Global YouthSpeak Forum).

 

AIESEC jest to największa międzynarodowa organizacja studencka, istniejąca od 1948 roku i działająca przy ponad 2400 uniwersytetach w 126 państwach. Od początku jej istnienia organizowany jest – co roku w innym kraju – Światowy Kongres AIESEC. W tym roku zawita do Polski po raz trzeci.

 

W Polsce AIESEC istnieje od 1971 roku. Działa w 16 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwia studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtuje wśród nich postawę przedsiębiorczości, rozwija przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie.

 

PKO Bank Polski – partner tegorocznego Kongresu – od lat wspiera inicjatywy promujące studentów oraz realizuje programy stażowe i praktyki. Współpracuje z organizacją Enactus Poland (jest jej Diamentowym sponsorem), czy z Fundacją im. Lesława A. Pagi (Akademia Liderów Rynku Kapitałowego). To stwarza okazję do kontaktów z wyróżniającymi się i przedsiębiorczymi studentami i absolwentami. Wielu z nich zostaje zaproszonych na płatne praktyki lub staże. W 2016 roku Bank zorganizuje 700 płatnych staży i praktyk, na które po raz pierwszy zaprasza także absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy ukończyli 18 lat. Ponadto Bank uczestniczy w targach pracy m.in. Absolvent Talent Days czy Dniach Kariery AIESEC.

 

Działania te są doceniane przez studentów, co odzwierciedla wysoka pozycja, jaką  Bank zajmuje w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców. Regularnie pojawia się na liście Top 10 w zestawieniu AIESEC Polska. W ubiegłorocznym badaniu Universum Talent Survey PKO Bank Polski po raz kolejny znalazł się w pierwszej piątce najbardziej atrakcyjnych pracodawców w kategorii biznes. Został też wyróżniony w kategorii Biznes rankingu najbardziej pożądanych polskich pracodawców Trendence Graduate Barometer 2016. Warto dodać, że otrzymał m.in. tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2015.

Źródło: PKO Bank Polski