19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPierwsze w Polsce Karty Stypendialne

Pierwsze w Polsce Karty Stypendialne

Wraz z początkiem stycznia 2006 roku Citibank Handlowy wspólnie z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Białymstoku wyda pierwszą w Polsce płatniczą Kartę Stypendialną. Karta poszerzy gamę wydawanych przez Bank Przedpłaconych Kart Płatniczych typu Visa Electron. Każdy student, który pobiera stypendium otrzyma kartę wraz z numerem PIN; karta zasilana będzie przez Wyższą Szkołą Administracji Publicznej kwotą należnego stypendium. Rozwiązanie to pozwoli WSAP usprawnić i zautomatyzować proces dystrybucji stypendiów oraz obniżyć znacznie koszty związane z obsługą tych wypłat.

“System kart przedpłaconych umożliwi sprawniejszą dystrybucję środków oraz zwolni studentów z konieczności ponoszenia kosztów prowadzenia własnych rachunków bankowych jak i pozwoli w pełni zautomatyzować przekazywanie świadczeń na indywidualne karty studenckie.” – mówi Prof.dr hab. Barbara Kudrycka, Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku – “Całość kosztów związanych z przekazywaniem środków stypendialnych na karty zostanie pokryta przez Uczelnię. Zaprojektowany przez WSAP wzór karty sprawi, że jednoznacznie będzie się ona kojarzyła z uczelnią.” – dodała Prof. dr hab. Barbara Kudrycka.

Przedpłacone Karty Płatnicze, wydawane przez Citibank Handlowy wykorzystywane są również jako instrument do wypłaty świadczeń socjalnych.
Citibank Handlowy, jako pierwszy w Polsce, wydał Przedpłaconą Kartę Płatniczą w systemie Visa w 2002 roku. Przedpłacone karty Visa Electron, podobnie jak karty debetowe i kredytowe Visa Electron mogą być używane do dokonywania zakupów w punktach usługowo-handlowych wyposażonych w elektroniczne terminale POS oraz do podejmowania gotówki z bankomatów. Przedpłacone karty Visa Electron mogą być wydane od ręki, a ich użytkownicy nie muszą posiadać rachunku bankowego w banku, który wystawia kartę. Dzięki temu są produktem elastycznym, który można dopasować do potrzeb klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych, a jednocześnie zapewniającym poziom bezpieczeństwa charakterystyczny dla kart debetowych i kart kredytowych Visa Electron.
Klienci instytucjonalni mogą wykorzystywać przedpłacone karty Visa Electron w programach nagradzania i motywowania pracowników.
“Klienci naszego Banku stosujący innowacyjne narzędzia marketingowe wybierają tę kartę jako element programu lojalnościowego premiującego wyniki np. sprzedaży. Premiowany za uzyskane wyniki uczestnik programu zamiast wybierać produkt z katalogu firmowego otrzymuje kartę o określonej wartości. Kartą może zapłacić za wybrany towar lub usługę w dowolnym spośród ponad 80 tys. punktów usługowo-handlowych akceptujących karty Visa Electron w Polsce. Klient instytucjonalny, dla którego Citibank Handlowy wydaje przedpłaconą kartę Visa Electron, określa wzór graficzny karty, wysokość przekazywanych kwot, sposób dystrybucji i aktywacji karty, wreszcie szczegółowy typ karty – zależnie od planowanego zastosowania…” – mówi Katarzyna Przybyła, Dyrektor Biura Produktów Kartowych w Pionie Bankowości Transakcyjnej, Citibank Handlowy.
źródło: Citibank Handlowy – informacja prasowa
sprawdź ofertę: Citibank Handlowy