20.9 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościPierwsze, bankowe lokaty

Pierwsze, bankowe lokaty

Pierwsze, bankowe lokaty W poszukiwaniu najlepszych lokat bankowych często możemy trafić na oferty promocyjne, które co prawda zapewniają bardzo wysokie oprocentowanie w skali roku, ale nie są dostępne dla wszystkich klientów bez wyjątku. Takie lokaty wymagają spełnienia dodatkowych warunków, aby klient mógł korzystać z wysokich zysków na lokacie.
Najczęściej, banki wynagradzają sowicie swoich nowych klientów. neoBank, Meritum Bank czy Deutsche Bank jest w stanie zaoferować oprocentowanie nawet na 9% w skali roku, ale wyłącznie dla osób zakładających w nich swoje pierwsze lokaty. Jeśli jest się już klientem tychże banków, nie można liczyć na tak wysokie oprocentowanie depozytu.
Oprócz tego, że trzeba być nowym klientem banku, to na dodatek, wysokie oprocentowanie lokaty stanie się naszym udziałem tylko wówczas, gdy założymy w tym samym banku rachunek osobisty. Niespełnienie tego wymogu od razu przekreśla naszą szansę na otrzymanie atrakcyjnego oprocentowania lokaty.
neoBank w chwili obecnej kusi nowych klientów oprocentowaniem lokaty dwumiesięcznej wynoszącym aż 9% w skali roku. Mowa tu o lokacie Wysoki Procent, która jest najbardziej atrakcyjną ofertą rynkową. neoBank nie bez powodu wprowadził taką lokatę do swojego asortymentu produktu. Dzięki niej niewątpliwie będzie w stanie przyciągnąć do siebie wielu nowych klientów, którzy na dodatek otworzą w tej instytucji finansowej swoje konta osobiste. Taki jest bowiem wymóg posiadania lokaty na 9% w skali roku. Klient przychodzący po raz pierwszy do neoBanku może otworzyć tylko jedną lokatę Wysoki Procent, z najwyższym oprocentowaniem na rynku. Po dwóch miesiącach trwania lokaty odsetki będą na niej dużo niższe i wyniosą one 6% w skali roku. Wadą lokaty Wysoki Procent w neoBanku jest to, że trwa ona tylko 2 miesiące oraz można na niej zdeponować maksymalnie 10 tys. zł.
Podobną ofertę dla nowych klientów przygotował Meritum Bank, gdzie na lokacie trzymiesięcznej można uzyskać oprocentowanie rzędu 8,5% w skali roku, ale również należy przy okazji podpisywania umowy lokacyjnej, założyć rachunek osobisty. Maksymalna kwota depozytu wynosi w tym przypadku zaledwie 5 tys. zł.
Deutsche Bank zaoferuje nowemu klientowi na db Koncie oszczędnościowym 24h oprocentowanie aż 8,1% w skali roku, ale tylko wtedy, gdy otworzy on konto osobiste. Kwota inwestycji nie może przekroczyć 10 tys. zł. Deutsche Bank nie określa, ile może trwać okres obowiązywania lokaty.