27.6 C
Warszawa
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPakiet Fundusz z Lokatą w ING

Pakiet Fundusz z Lokatą w ING

Pakiet Fundusz z Lokatą w INGKlienci ING Banku Śląskiego mogą skorzystać z wyższego oprocentowania depozytów. Bank zdecydował się na znaczne podwyższenie oprocentowania lokat w ramach Pakietu Fundusz z Lokatą. Oferta kierowana jest do klientów indywidualnych, a zmiany weszły w życie od 2 maja 2011 roku. Dotychczasowe oprocentowanie lokaty Pakiet Fundusz z Lokatą 3M w złotówkach wynosiło 5% w skali roku, natomiast od 2 maja bieżącego roku jest ono o 1 punkt procentowy wyższe i wynosi 6% w skali roku.
Podwyższono również oprocentowanie Pakietu Fundusz z Lokatą 3M VIP w złotówkach, z 6% na 6,50% w skali roku. Produkt o podwyższonym oprocentowaniu klienci mogą nabyć w każdym oddziale ING Banku Śląskiego, jak również za pośrednictwem strony internetowej ING BankOnLine.
Oferta ING Banku Śląskiego na Pakiet Fundusz z Lokatą stanowi połączenie lokaty 3-miesięcznej, na której klienci oszczędzają w złotówkach, oraz inwestycji w jeden z subfunduszy ING Parasol FIO. Inwestycja podzielona została na dwie równe części – depozytową, czyli lokatę i inwestycyjną, czyli fundusz. Klient może samodzielnie wybrać jeden z dostępnych w ING Banku Śląskim subfunduszy. Może zdecydować się ING Subfundusz Selektywny, ING Subfundusz Akcji, ING Subfundusz Ochrony Kapitału 90, ING Subfundusz Stabilnego Wzrostu oraz ING Subfundusz Zrównoważony.
Klient chcący rozpocząć inwestowanie w Pakiet Fundusz z Lokatą 3M musi posiadać Otwarte Konto Oszczędnościowe w Banku Śląskim w złotówkach i wpłacić kwotę minimum 10 000 zł. Z kwoty tej 5 000 zł przekazywane jest na lokatę, a drugie 5 000 zł na fundusz. Nie ma maksymalnego ograniczenia kwoty inwestycji.
Pakiet Fundusz z Lokatą 3M zawierany jest na okres 12 miesięcy, które liczone jest od chwili zawarcia umowy z bankiem, do dnia rozliczenia jednostek uczestnictwa w subfunduszu inwestycyjnym ING. Warto przy tym dodać, że okres umowy terminowej lokaty, posiadającej stałe oprocentowanie, wynosi 3 miesiące. Po zakończeniu trwania lokaty, kapitał wraz z wypracowanymi odsetkami, oddawane są do dyspozycji klienta. Pieniądze są przekazywane automatycznie na jego Otwarte Konto Oszczędnościowe.
Jeśli klient zdecyduje się na wypłacenie pieniędzy z subfunduszu przed upływem założonych 12 miesięcy, musi się liczyć z koniecznością poniesienia opłaty umorzeniowej, w wysokości 3% wartości odkupionych jednostek uczestnictwa. Jednocześnie, klient ma możliwość zmiany jednostek uczestnictwa pomiędzy subfunduszami oferowanymi w ramach Pakietu Fundusz z Lokatą 3M i wówczas transakcja nie jest obciążana przez bank żadną opłatą umorzeniową.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski