27.6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościOszczędzanie z Lukas Bankiem

Oszczędzanie z Lukas Bankiem

Oszczędzanie z Lukas BankiemLukas Bank rozpoczął ofensywę na rynku kont oszczędnościowych oraz lokat. Kusi on swoich klientów wysokim oprocentowaniem rachunku oszczędnościowego. Oprócz tego proponuje skorzystanie z oferty na 5-miesięczną lokatę, która została połączona z funduszem inwestycyjnym. Są to dwie równoległe opcje oszczędzania w Lukas Banku, które przyniosą klientom zyski. Dodatkowo, mogą oni otrzymać upominek lub gratisowe prowadzenie konta przez okres pół roku. Warunkiem uzyskania prezentu jest wyłącznie otwarcie konta w Lukas Banku.
W opinii ekspertów rynkowych, coraz chętniej lokujemy pieniądze w bankach i oszczędzamy. Rośnie łączna pula oszczędności Polaków. Przeciętnie, jak twierdzi GUS na podstawie przeprowadzonych statystyk, odkładamy ponad 200 zł miesięcznie. Trend ten stał się podstawą do stworzenia przez Lukas Bank programu efektywnego zarządzania oszczędnościami. Dzięki niemu, oszczędności klientów będą pomnażane w czasie. Systematyczność w oszczędzaniu jest kluczem do wypracowania wyższych zysków. Od pewnego czasu Polacy w taki właśnie sposób odkładają pieniądze, z przeznaczeniem na niepewną przyszłość albo na emeryturę. Bardzo często jest też tak, że klient oszczędza po to, aby w przyszłości móc pozwolić sobie na zagraniczną wycieczkę, albo kupno samochodu.
Z uwagi na różne cele oszczędnościowe klientów, Lukas Bank umożliwia im nazwanie każdego ze swoich rachunków oszczędnościowych w dowolny sposób. Na przykład może być to konto o nazwie „wakacje”, „dom”, czy „emerytura”.
Jeśli klient zdecyduje się na otwarcie rachunku oszczędnościowego z dzienną kapitalizacją odsetek do 8 lipca tego roku, może skorzystać z promocji na oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie. Lukas Bank ogłasza, że jest to 4,86% netto w skali roku. Można maksymalnie otworzyć do jednego konta posiadanego w Lukas Banku, 4 odrębne rachunki oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją, aczkolwiek wyłącznie jeden z nich będzie miał promocyjne oprocentowanie. Pozostałe trzy będą oprocentowane na 4,05% netto w skali roku.
Lukas Bank zachęca swoich klientów do oszczędzania nie tylko proponując im korzystnie oprocentowane konta oszczędnościowe, ale równocześnie ma w swojej ofercie inną opcję oszczędzania. Jest to Zyskowny Duet, czyli pięciomiesięczna lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, połączona z funduszem inwestycyjnym. Bank zdecydował się na podwyższenie oprocentowania Zyskownego Duetu. Pierwotnie wynosiło ono 5,4% netto, a dziś wynosi 5,67% netto w skali roku.
Wspominane rachunki oszczędnościowe z Lukas Banku mają dzienną kapitalizację odsetek. Pozwalają one na oszczędzanie na z góry założony przez klienta cel, a jednocześnie na zachowanie swobodnego dostępu do swoich środków finansowych. Jeśli więc okaże się, że pieniądze będą nam potrzebne wcześniej, możemy wypłacić je, bez utraty wypracowanych odsetek. Co więcej, jedna wypłata w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatna. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym będzie obowiązywało do końca grudnia 2011, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.
Podstawowym warunkiem do skorzystania z Zyskownego Duetu, albo kont oszczędnościowych z korzystnym oprocentowaniem, jest posiadanie przez klienta rachunku osobistego w Lukas Banku.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: LUKAS Bank