23.6 C
Warszawa
niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaAktualnościOprocentowanie w Nordea

Oprocentowanie w Nordea

Oprocentowanie w NordeaBank Nordea rozpoczął ofensywę na rynku produktów oszczędnościowych. Z dniem 1 czerwca 2011 roku wprowadził nowe progi procentowe dla rachunków oszczędnościowych oraz polisolokat. Wyższe oprocentowanie niewątpliwie przyciągnie nowych klientów do Nordea Banku.
Rachunek oszczędnościowy w Nordea Banku o nazwie Nordea Progres, założony w złotówkach, jest oprocentowany dziś od 2,2% do 3,2%. Wysokość oprocentowania uzależniona jest tutaj od wysokości deponowanej przez klienta kwoty. Oprocentowanie kont oszczędnościowych w Nordea Banku zostało więc podwyższone o 0,2 punktu procentowego. Jeśli klient Nordea Banku dodatkowo zdecyduje się na uczestnictwo w programie lojalnościowym o nazwie Nordea Benefit, może zdobyć jeszcze wyższe oprocentowanie.
Bank oferuje lojalnym klientom oprocentowanie rachunków wyższe o 0,9 punktu procentowego od dotychczasowego. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wyłącznie klientów mających w Nordea Banku „Złoty” status i deponujących na rachunku oszczędnościowym kwoty od 5 tys. zł do 49 999 zł.
Oprócz oprocentowania rachunków oszczędnościowych, Nordea Bank zdecydował się na podwyższenie jednocześnie oprocentowania produktu Nordea Ekstra Profit. Jest to polisolokata 360-dniowa. Jej oprocentowanie wynosi 4,94% w skali roku, co odpowiada 6,1% na zwykłej lokacie.
Jeśli klient zdecyduje się na założenie 180-dniowej polisolokaty, będzie mógł liczyć na oprocentowanie rzędu 4,5%, co odpowiada 5,55% na standardowej lokacie. Minimalnie na polisolokacie można zdeponować od 5000 zł. Nordea Bank wychodząc naprzeciw klientom umożliwia zerwanie polisy przed terminem z wypłatą 100% wartości składki, ale bez dodatkowych świadczeń.
Celem zmian poczynionych przez Nordea Bank jest zachęcenie klientów do oszczędzania. Rachunek oszczędnościowy czy oferowana przez bank wysokooprocentowana polisolokata są wygodnym, a przede wszystkim bezpiecznym sposobem na oszczędzanie bieżących środków finansowych w banku. Rachunek Nordea Progres założony w złotówkach może być oprocentowany od 2,2% w skali roku, do maksymalnie 4,25% w skali roku.
Na oprocentowanie rzędu 4,25% w skali roku mogą liczyć tzw. „Klienci złoci”, którzy będą utrzymywać na rachunku kwoty powyżej 50 000 zł. Zmiana oprocentowania wyniosła tutaj 0,75 punktu procentowego.
Uprzednio polisolokaty Nordea Ekstra Profit były oprocentowane na 4,21% w przypadku inwestycji na 180 dni, oraz 4,62% dla polisolokaty na 360 dni. Po wprowadzonych zmianach oprocentowanie to wzrosło, odpowiednio do 4,50% i 4,94%.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Nordea Bank Polska