23.2 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaAktualnościOprocentowanie kont w górę

Oprocentowanie kont w górę

Oprocentowanie kont w góręING Bank Śląski zdecydował o podniesieniu dotychczas obowiązujących poziomów oprocentowania swoich kont oszczędnościowych. Z dniem 16 maja bieżącego roku wzrosło oprocentowanie wszystkich kont oszczędnościowych OKO. Podwyżka objęła swym zasięgiem zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, posiadających konto OKO w ING Banku Śląskim. Oprocentowanie kont wzrosło o 0,25 punktów procentowych.
W skali roku nominalne oprocentowanie dla Otwartych Kont Oszczędnościowych prowadzonych w walucie rodzimej wzrosło z 3,25% do 3,50%, Otwartych Kont Oszczędnościowych Direct w złotówkach wzrosło również z 3,25% do 3,50%, ale bank dodaje, że istnieje możliwość uzyskania podwyższonego o kolejne 0,50% oprocentowania. Bank zdecydował się na podniesienie oprocentowania także w stosunku do Otwartych Kont Oszczędnościowych Premium, z 2,75% do aż 4,30%, jak i Systematycznie Oszczędzających Kont do 2,25%, z możliwością podwyższonego oprocentowania o 1,50%.
Klienci korzystający z oferty depozytowej ING Banku Śląskiego, mogą oszczędzać w złotówkach, euro, dolarach oraz w funtach brytyjskich. Powodem podwyższenia oprocentowania kont oszczędnościowych w ING Banku Śląskim była niedawna decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podniesieniu podstawowych stóp procentowych w Polsce o 25 punktów bazowych. Z tego względu zarząd banku podjął podobną decyzję w zakresie oprocentowania rachunków klientów.
Przedstawiciel ING Banku Śląskiego wypowiedział się, że podwyżka oprocentowania kont oszczędnościowych banku podyktowana jest uważnymi obserwacjami rynku, które są prowadzone w regularnym trybie. Dzięki analizom rynkowym bank może wziąć pod uwagę wymagania i oczekiwania swoich klientów w trakcie podejmowania kluczowych decyzji. ING Bank Śląski swoim posunięciem w dziedzinie wzrostu oprocentowania rachunków oszczędnościowych, niewątpliwie podniósł wydatnie atrakcyjność i konkurencyjność swojej oferty depozytowej w oczach klientów i konkurentów.
Konta oszczędnościowe w ING Banku Śląskim skonstruowane są w taki sposób, aby odpowiadać na indywidualne oczekiwania zróżnicowanych grup klientów. Są one wygodną, a co najważniejsze – opłacalną formą lokowania oszczędności klientów. Mają stosunkowo wysokie oprocentowanie oraz miesięczną kapitalizację odsetek. Klient nie ponosi kosztów otwarcia konta oszczędnościowego w ING Banku Śląskim, ani kosztów prowadzenia rachunku.
Bank umożliwia otwarcie i obsługę konta w każdym oddziale banku, jak i za pośrednictwem Internetu i telefonu. Wpłaty i wypłaty klienci ING Banku Śląskiego mogą dokonywać w dowolnym momencie, w określonej przez siebie wysokości, bez obaw o to, że stracą wypracowane przez oszczędności zgromadzone na rachunku, odsetki.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: ING Bank Śląski