27.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościOdbierz Zyski Frankowi

Odbierz Zyski Frankowi

Odbierz Zyski FrankowiJuż niewiele dni pozostało klientom Raiffeisen Banku Polska na skorzystanie z niezwykle atrakcyjnej oferty depozytowej. Raiffeisen Bank Polska zaoferował klientom lokatę inwestycyjną o nazwie „Odbierz Zyski Frankowi”. Lokata gwarantuje zysk, jeśli tylko w ciągu 12 kolejnych miesięcy złoty umocni się wobec rekordowo drogiego w chwili obecnej, franka szwajcarskiego. Z lokaty inwestycyjnej „Odbierz Zyski Frankowi” można skorzystać do 12 sierpnia włącznie.
Maksymalnie lokata inwestycyjna Raiffesien Bank Polska pozwala na uzyskanie 15% zysku ze zdeponowanych środków finansowych w banku. Odsetki zostaną naliczone, jeśli 13 sierpnia 2012 roku kurs pary frank szwajcarski i złotówka znajdzie się poniżej kursu początkowego, pochodzącego z dnia 16 sierpnia 2011 roku, pomniejszonego dodatkowo o 28 groszy. Co więcej, Raiffeisen Bank zapewnia na lokacie „Odbierz Zyski Frankowi” całkowitą gwarancję kapitału. Szacuje się, że zysk może wynieść na lokacie inwestycyjnej 0,375 % w skali roku, za każdy grosz różnicy, który będzie występował pomiędzy kursem początkowym, pomniejszonym o 28 groszy, a kursem końcowym.
Inwestorzy zagraniczni w ostatnich tygodniach zwrócili się w stronę franka szwajcarskiego, traktując go jako jedyną „bezpieczną przystań” w tych jakże niepewnych pod względem finansowym, czasach. Inwestorzy stracili niestety zaufanie do innych, tradycyjnie rezerwowych walut. Z uwagi na to kurs dolara czy euro względem franka szwajcarskiego wciąż maleje. Powodem takiej sytuacji jest kryzys zadłużenia Stanów Zjednoczonych, jak i całej strefy euro. Bankructwo kolejnych państw Unii Europejskiej i pojawiająca się groźba kolejnych problemów finansowych, spowodowała, ze inwestorzy wolą kupować franki szwajcarskie. Jest to akt ucieczki od ryzykownych aktywów, przez które mogliby stracić oni swoje środki finansowe.
Specjaliści szacują, że w ciągu roku najprawdopodobniej trend wzrostowy franka szwajcarskiego ulegnie jednak odwróceniu. Powinien on wrócić do poziomu równowagi w momencie, gdy na rynku pojawią się realne zapowiedzi rozwiązania wielu problemów finansowych strefy euro czy Stanów Zjednoczonych. Na osłabieniu swojej rodzimej waluty zależy także samym władzom Szwajcarii. Gospodarka Szwajcarii staje się coraz mniej konkurencyjna z uwagi na wysoki poziom fraka szwajcarskiego.
Eksperci Raiffeisen Banku Polska wyjaśniają, że zainwestowanie w lokatę „Odbierz Zyski Frankowi” może z dużym prawdopodobieństwem przynieść wysokie zyski, przy obecnych poziomach wartości walut. Minimalnie, na lokatę inwestycyjną „Odbierz Zyski Frankowi” można ulokować 5 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że bank nie pobiera opłaty wstępnej od klientów za nabycie lokaty.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Raiffeisen Bank Polska