16.4 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNowy wykaz budowlanych ulg

Nowy wykaz budowlanych ulg

Nowy wykaz budowlanych ulgOd stycznia 2011 roku podatnicy chcący ubiegać się o zwrot części wydatków, które ponieśli na budowę lub remont korzystać będą z nowego wykazu materiałów budowlanych. Lista materiałów, które obejmuje system zwrotu podatku VAT dostosowana została do Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2008 roku.
Zwrot podatku dotyczy faktur dokumentujących zakup towarów, które do 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką VAT w wysokości 7 proc., a od 1 maja 2004 r. opodatkowane zostały stawką 22-proc. VAT.
W aktualnie obowiązującym wykazie znajdują się odwołania do Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) z 1997 r. W związku z tym, że można ją stosować dla celów podatkowych tylko do końca tego roku, konieczne było zaktualizowanie listy materiałów budowlanych wykorzystywanej na potrzeby zwrotu VAT. Wykaz tych materiałów obowiązujący od 1 stycznia 2011 r. określony został w obwieszczeniu ministra transportu i budownictwa z 3 września 2010 r.
Dziennik Urzędowy Ministra Infrastruktury Nr 11, dn. 27 września 2010 r. Nowy wykaz materiałów budowlanych różni się nieco od dotychczasowego. Zmianie uległy między innymi symbole i nazwy pozycji oraz brzmienie stosowanych wyłączeń.
Bartosz Nowacki
TwojePorady.pl
dla bankowynet.pl

TwojePorady.pl