19.6 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNowy kredyt mieszkaniowy w Eurobanku

Nowy kredyt mieszkaniowy w Eurobanku

Nowy kredyt mieszkaniowy w EurobankuW ostatnim czasie Eurobank poszerzył swoją ofertę o nowy kredyt mieszkaniowy. W reklamach kredytu można zobaczyć, że bank pobiera jedynie 1% marży od kredytu, rezygnuje ze swojej prowizji, daje dodatkowe środki finansowe na remont mieszkania lub przeprowadzenie niezbędnych prac wykończeniowych, a także finansuje przeprowadzkę ze starego mieszkania klienta do nowego. To kusząca propozycja, która najprawdopodobniej rozpoczyna zażartą walkę o klienta w segmencie kredytów hipotecznych.
Warto bliżej przyjrzeć się parametrom nowego kredytu mieszkaniowego Eurobanku. Otóż, bank jest skłonny udzielić kredytu w maksymalnej wysokości wynoszącej 100% wartości zabezpieczenia hipotecznego, na okres do 30 lat. Jest to długi horyzont czasowy pozwalający klientom na spokojne spłacanie kolejnych rat kredytowych.
Kredyt udzielany jest w złotówkach, a jego spłata może być dokonana w ratach malejących lub równych. Klient zaciągający kredyt mieszkaniowy w Eurobanku ma możliwość raz w roku zawiesić jego spłatę, ale dotyczy to wyłącznie części kapitałowej raty, co oznacza, że część odsetkową i tak musi uiścić w terminie wyznaczonym przez bank. Łącznie do 36 miesięcy klient może odsunąć spłatę zaciągniętego kapitału.
Jeśli przy okazji zaciągania kredytu mieszkaniowego klient zdecyduje się na skorzystanie z dodatkowych produktów oferowanych przez Eurobank, może uzyskać niższą o nawet 0,6 punktu procentowego marżę kredytową. Bank nie pobiera prowizji, jeśli klient przeniesie do niego swój kredyt mieszkaniowy z innego banku.
Ubiegający się o kredyt mogą posiłkować się różnymi źródłami dochodu, w tym również dochodami z zagranicy, ponieważ Eurobank honoruje wszelkie możliwe drogi ich uzyskiwania. Osoby ubiegające się o otrzymanie kredytu mogą połączyć swoje dochody z dochodami innej osoby. Jeśli kredyt ma być przeznaczony na budowę domu czy prace wykończeniowe w mieszkaniu, wówczas bank przyjmuje za zabezpieczenie przyszłą wartość owej nieruchomości. Klient dostaje też możliwość zakupu lub zabezpieczenia kredytu lokalem użytkowym.
Za pieniądze uzyskiwane z kredytu można kupić lub zbudować dom, mieszkanie, kupić działkę budowlaną, albo przeznaczyć je na wyremontowanie lub modernizację danego obiektu mieszkaniowego. Eurobank dopuszcza możliwość wykorzystania środków kredytowych na spłatę kredytu w innym banku.
Klient może łączyć odmienne cele kredytowania, czego przykładem jest zakup mieszkania i jego remont. Co ciekawe, Eurobank daje klientom możliwość przeznaczenia części środków z kredytu mieszkaniowego na dowolny cel, bądź konsolidację innych kredytów i zobowiązań finansowych, ciążących na kredytobiorcy.
Na koniec trzeba podkreślić, że Eurobank oferuje każdemu klientowi możliwość otrzymania karty kredytowej Visa Gold Home, do której przypisany jest specjalny program rabatów, do wykorzystania w hipermarketach o charakterze budowlanym. Każdy klient ubiegający się o kredyt może skorzystać z opieki profesjonalnych, kompetentnych doradców hipotecznych w czasie całego procesu kupowania nieruchomości.
M.M. – bankowynet.pl
źródło: Eurobank