17.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaAktualnościNowość na polskim rynku hipotek: Refinansowanie+

Nowość na polskim rynku hipotek: Refinansowanie+

Dom (Oddział Getin Banku S.A.) wprowadził do oferty specjalny program kredytowy Refinansowanie+ to produkt przeznaczony dla osób, które spłacają drogie kredyty, a chciałyby skonsolidować wszystkie te zobowiązania w bardzo prosty sposób. Bank spłaci wszystkie zadłużenia, które Kredytobiorca posiada od co najmniej 9 miesięcy. Jednym ze spłacanych zobowiązań musi być kredyt hipoteczny w innym banku. Dodatkowo Klient może wnioskować w ramach tego kredytu o środki na dowolny cel.
Uproszczona procedura
W tym przypadku bank nie wymaga od Klienta dokumentów finansowych. Zdolność kredytowa weryfikowana jest na podstawie historii kredytowej. Klient zostanie poproszony jedynie o przedstawienie umowy z bankiem, w którym dotychczas spłacał swój kredyt hipoteczny, przy czym może to być zarówno kredyt na cele mieszkaniowe, cele konsolidacyjne jak również na cel dowolny, czyli tzw. pożyczka hipoteczna. Dodatkowo bank przejmuje na siebie wszelkie formalności związane z wpisem hipoteki pod warunkiem, że nieruchomość ma urządzona księgę wieczystą.
Korzyści dla Kredytobiorcy
Proponowane rozwiązanie niesie dwojakie korzyści dla Kredytobiorców. Po pierwsze kredyt ten pozwala zastąpić wiele różnych rat jedną, niższą ratą kredytu Refinansowanie+. Ponadto, oprócz sfinansowania dotychczasowych zadłużeń bank pozwala również dobrać dodatkowe środki na dowolny cel.
Oznacza to, że rata kredytu Refinansowanie+ może wynosić nawet 110% sumy wszystkich dotychczasowych rat, które spłacał Kredytobiorca. W ten sposób uzyskujemy unikalne na polskim rynku połączenie kredytu refinansowego, konsolidacyjnego oraz pożyczki hipotecznej z uproszczoną procedurą. Kredytem tym można też spłacić wyłącznie kredyt hipoteczny zaciągnięty w innym banku, bez konieczności ponownego dokumentowania dochodów.
Jak to wygląda w praktyce?
Małżeństwo spłaca kredyt hipoteczny zaciągnięty na zakup mieszkania. Warunki kredytu przestały być atrakcyjne, zaś bank odmówił obniżenia oprocentowania. Oferta Refinansowanie+ oprócz spłaty kredytu hipotecznego pozwala dodatkowo spłacić też ich znacznie wyżej oprocentowany kredyt samochodowy oraz gotówkowy. Potrzebują też około 15 tys. na inne cele.
Ich mieszkanie jest aktualnie warte 120 tysięcy zł. Kredytu mieszkaniowego do spłaty pozostało im 70 tys. zaś rata, jaką płacą to 660 zł. Kredytu samochodowego pozostało do spłaty 20 tys., a ich rata to 510 zł. Kredyt gotówkowy, jaki pozostał do spłaty to 10 tys. w ratach po 330 zł. Bank Dom zaproponował im kredyt na lat 20, oprocentowany w CHF 3,75%. Miesięczna rata tego kredytu to 750 zł.
Oprocentowanie
Cena kredytu jest taka sama, jak standardowego kredytu objętego aktualnie trwającą w banku promocją. Dla umów, w których stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości jest poniżej 30% wynosi ona od 1,49% w CHF, zaś dla tych, w których kwota kredytu przewyższa 80% wartości zabezpieczenia – od 2,67%.
źródło: DomBank – informacja prasowa
sprawdź ofertę: DomBank